Dom Hobby 5 Składników udanej sesji – Fotografia

5 Składników udanej sesji – Fotografia

4 min odczyt
0
0
1,476

Make-Up i włosy

Przy fotografowaniu lookbooka, decydujemy się na bardzo delikatny naturalny makijaż, który nie będzie koncentrował uwagi na twarzy. To samo dotyczy fryzury – im prostsza, tym lepiej. Dużo łatwiej jest je wtedy korygować, zwłaszcza przy częstych zmianach stylizacji.

Modelka

Pozycje modelki podczas takiej sesji są bardzo stonowane, niemal identyczne przy każdej zmianie stroju – zwróćmy uwagę, że w tym przypadku nie chodzi o ekspresję, lecz o jak najlepsze zaprezentowanie kolekcji.

REKLAMA

Profesjonalne przewozy do Niemiec: przewozy do Niemiec Wałbrzych

Sesja zdjęciowa
Sesja zdjęciowa

Szkło

Kiedy robimy zdjęcia przez szkło lub inne powierzchnie przezroczyste, musimy pamiętać o tym, aby bardzo precyzyjnie przesłonić na czarno przestrzeń za fotografującym. W przeciwnym razie widoczne będą kształty i refleksy, które są dosyć trudne do usunięcia w postprodukcji. Ważny jest również kąt, pod jakim rejestrujemy oraz ustawiamy taflę szkła.

Statyw

Jako ze w tego typu przedsięwzięciu kluczowe jest zachowanie identycznego kadru – niezbędne jest umieszczenie aparatu na statywie.

Obiektyw

Unikajmy używania szerokokątnych obiektywów, które mogą zniekształcić perspektywę. Najważniejsze jest, by utrzymać poprawne proporcje. Najbezpieczniej pracować na standardowych obiektywach portretowych. Ja użyłem Canona EF 85 mm f/1,2L.

Paweł Księżopolski

BIO: Fotograf mody i reżyser. Szlify zdobywał jako asystent Fabrice’a Dall’anese’a oraz Harry’ego Rankina przy sesjach m.in. dla Vanity Fair i Numero. Film odkrywał dzięki współpracy z legendarnym Harmony Korinem czy też reżyserami ze stajni Ridleya Scotta, a także reżyserując teledyski dla muzyków znanych wytwórni, takich jak Polydor, Mercury, Decca, Universal i nowojorskie Blue Note. Koncentruje się głównie na fotografii mody i portrecie.Przed jego obiektywem stali: Plan B, Ellie Goulding, Andrea Bocelli, Maverick Sabre, Sienna Miller oraz znana m.in. z„Gry o tron” wnuczka Charliego Chaplina – Oona Chaplin i inni. Ma na koncie kampanie dla wiodących marek kosmetycznych. Publikuje w czasopismach w kraju i za granicą. Współpracuje z agencjami na całym świecie. Od niedawna z powrotem w kraju, chociaż często nadal w podroży miedzy Londynem a Warszawą.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Hobby

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jaki koszt pomocy drogowej?

Pomoc drogowa – ile kosztuje? Podróżując dużo samochodem, na trasie nie raz mogą poj…