Aminokwasy to składniki produkowane w organizmie każdego człowieka. Jednak, drugi rodzaj tych substancji – aminokwasy egzogenne należy dostarczyć z jedzeniem, bądź używając właściwej suplementacji. Bez nich dochodzi do zaburzenia podstawowych procesów fizjologicznych ciała, a co za tym idzie – skutkuje wieloma chorobami i innymi schorzeniami. Biorąc to pod uwagę, należy stale dostarczać aminokwasy, aby nasze ciało znalazło się w harmonii.

 

Ćwiczysz na siłowni ? – zwróć uwagę na suplementację !

Dla osób aktywnie spędzających czas oraz zajmujących się zawodowo kulturystyką, przestrzeganie prawidłowej diety to priorytet. Często jednak w pożywieniu są braki aminokwasów, które należy uzupełniać poprzez regularną i indywidualnie dobraną suplementację.

Pamiętajmy, aby przed wyborem sposobu dawkowania i sposobu przyjmowania tabletek, koniecznie skonsultować się z naszym lekarzem prowadzącym, ponieważ tylko on jest w stanie ocenić ile jakich składników nam potrzeba, a to wszystko w oparciu o wcześniejsze badania.

 

Aminokwasy
Aminokwasy

Najczęściej wybierane, dobre aminokwasy

Wśród ludzi zawodowo związanych z siłownią, wykonujących zawody trenera personalnego, bądź instruktora, popularne jest dawkowanie aminokwasów wraz z kreatyną, aby wzmocnić efekty działania, a tym samym odbudowując w szybkim tempie tkankę mięśniową. Pamiętajmy jednak, aby wcześniej sprawdzić na etykiecie odżywki, czy można stosować tego typu hybrydę.

1). FA XTREME ANTICATABOLIX – chroni mięśnie przed katabolizmem, stymuluje syntezę białek mięśniowych, dodatkowo zapewniając polepszenie odporności. Jest to mieszanka najpotrzebniejszych aminokwasów dla osób intensywnie aktywnych fizycznie.

2). TREC BCAA G FORCE – charakteryzuje się optymalnymi ilościami leucyny, izoleucyny i waliny. Zapobiega reakcjom katabolicznym, zapewniając wzrost siły mięśni.

3). OLIMP BCAA XPLODE  – przyspiesza regenerację ciała po treningu, czym zyskał sobie znaczne grono fanów w świecie siłowni.

 

Podsumowanie

Dobre aminokwasy nie wymagają od as znacznych nakładów finansowych. Już za niewielką kwotę dostaniemy odpowiednio dobraną mieszankę wielu związków.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wprowadzenie do najczęściej wypożyczanych elektronarzędzi

W dzisiejszym świecie, gdzie prace remontowe, budowlane i majsterkowanie są na porządku dz…