Powłoka hydrofobowa to nowoczesne rozwiązanie, jakie zastosujemy w domu. Ma ona za zadanie zabezpieczyć daną powierzchnię przed przemakaniem i gromadzeniem się zanieczyszczeń. Jakie plusy ma ten produkt? Co daje powłoka hydrofobowa?

Powłoki hydrofobowe

Warto zauważyć, że hydrofobizacja powierzchni wiąże się z zabezpieczeniem jej przed wodą, zachowując jednocześnie inne właściwości. Powłoki hydrofobowe tworzą niewidzialny film o bardzo małej grubości. Warstwa ta odpycha cząsteczki wody, dzięki czemu nie dochodzi do zawilgocenia. Może przyjmować formę ceramiczną lub polimerową. Oba typy przenikają do porów danej powierzchni i dają długotrwały efekt zabezpieczenia. Z pewnością zauważalny jest efekt estetyczny i ochrona przed wilgocią. Nie musimy martwić się pleśnią, zaciekami i osadami mineralnymi.

Zastosowanie powłoki hydrofobowej

Okazuje się, że aplikacji powłoki jest bardzo łatwa. Należy rozprowadzić ją na czystej i suchej powierzchni oraz pozostawić do wyschnięcia. Pełna ochrona jest zapewniona po kilkunastu godzinach. Powłoka hydrofobowa jest stosowana przykładowo jako zabezpieczenie tkanin przez przemoczeniem. Impregnacji podlegają stroje sportowe, kurtki przeciwdeszczowe, obuwie skórzane i materiałowe, czy też tapicerka samochodowa i meblowa. Ciekawe jest wykorzystanie powłoki na szeroką skalę w motoryzacji. Pozwala zabezpieczyć lakier w aucie, felgi, kokpit, czy nawet szyby samochodowe.

Powłoka hydrofobowa to produkt, który wykorzystuje się w domu i w motoryzacji. Działa skutecznie i zabezpiecza powierzchnię przed wilgocią.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Producent butelek HDPE

    Na szczęście coraz więcej producentów butelek HDPE wykorzystuje w swoich produktach plasti…
  • Wybór lamp ogrodowych

    Lampy ogrodowe Oświetlenie ogrodu do bardzo istotny element całej przydomowej przestrzeni.…
  • Skuteczna walka z niewidzialnym

    Trudno dzisiaj uniknąć zagrożeń, zwłaszcza tych najmniejszych i niedostrzegalnych gołym ok…
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak kupić tanie świece ozdobne?

Fakty są takie, że obecnie coraz więcej osób decyduje się na świece ozdobne. Chcesz kupić …