Co wpływa na szybkość internetu?

Gdy w ubiegłym tygodniu sprawdzaliście prędkość łącza internetowego w ogóle nie byliście zadowoleni? Ostatnio dość często narzekacie na Wasz internet? Na początek dobrze jest zaznajomić się z aspektami, które wpływają na przepustowość. O czym zatem warto wiedzieć w tym temacie?

Konkretna lokalizacja

Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że internet Police lepiej działa w miastach, miasteczkach itp. niż na przykład na wsiach, które są położone w kiepskiej lokalizacji. Nie da się ukryć, że w tym temacie umiejscowienie danego domu, mieszkania, firmy, przedsiębiorstwa itd. ma naprawdę spore znaczenie. Są podmioty oferujące internet, które od razu daje do zrozumienia, że w danym miejscu będzie można liczyć tylko na takie i takie parametry techniczne – dotyczące prędkości wysyłania i pobierania. Z tym tematem jest podobnie, jak z zasięgiem telefonów komórkowych. Najczęściej w miastach nie ma z tym najmniejszego nawet problemu. Na wsiach często jest zaś tak, że trudno jest swobodnie skontaktować się ze znajomymi…

Własny sprzęt

Pamiętajcie, że internet Police lepiej chodzi wtedy, kiedy ktoś korzysta naprawdę z porządnego sprzętu. Na ten aspekt wpływa między innymi jakość komputera, parametry techniczne dotyczące routera (w aspekcie sieci bezprzewodowej) itd. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób stara się najpierw zadbać o odpowiednie elementy właśnie po swojej stronie. Porządny sprzęt to bowiem większa szansa na to, aby przepustowość łącza była na pożądanym poziomie.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Hobby

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Zarządzanie flotą wypożyczonego sprzętu budowlanego: systemy i oprogramowanie ułatwiające proces.

Wstęp: Efektywne zarządzanie flotą wypożyczonego sprzętu budowlanego jest kluczowe dla zap…