Dom Hobby Czym jest sprzęt odnowiony fabrycznie?

Czym jest sprzęt odnowiony fabrycznie?

2 min odczyt
0
0
178

Dla niewtajemniczonych, pierwsze pytanie osób słyszących o sprzęcie refurbished jest: czym dokładnie jest odnowiony laptop? Prosta odpowiedź jest taka, że ​​jest to sprzęt, który został zakupiony nowy, następnie zwrócony do producenta lub sprzedawcy, następnie odnowiony – w niektórych przypadkach naprawiony – i następnie odsprzedany. 

Fakt, nie jest to nowy laptop, ale w wielu przypadkach teoretycznie jest nowy – sprawdź Laptop ELITEBOOK 830 G5. Chociaż istnieje wiele różnych kategorii, do których należą odnowione laptopy (w niektórych przypadkach maszyny te są faktycznie podzielone na kategorie według oceny podanej przez sprzedawcę, przy czym najwyższa klasa oznacza notebooki w doskonałym stanie).

Zasadniczo refabrykanty to prawdopodobnie laptopy, które użytkownik zwrócił z powodu drobnej usterki. Ta usterka jest oczywiście całkowicie naprawiona – a przynajmniej tak powinno się stać – zanim sprzedawca odsprzeda urządzenie. Odnowione notebooki powinny zawsze mieć gwarancję.

Czasami też zdarza się, że laptop był całkowicie nieużywany. Może kupujący po prostu zmienił zdanie na temat produktu i odesłał go zaraz po otwarciu pudełka.

Urządzenia refabrykowane mogą mieć także bardzo niewielkie uszkodzenia kosmetyczne, takie jak zadrapania lub przetarcia na spodzie obudowy (lub po prostu uszkodzone pudełko lub brak instrukcji obsługi). Tego rodzaju laptopy mogą być dokładnie tak samo dobre, jak nowe modele.

Oczywiście kluczowym wspólnym mianownikiem wszystkich odnowionych laptopów jest to, że są one sprzedawane znacznie taniej niż nowy notebook, biorąc pod uwagę fakt, że nie dostajesz ich w folii termokurczliwej.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Mieszkanie – dobro podstawowe

    Mieszkanie jest dobrem podstawowym i jednocześnie zaspakajającym szereg potrzeb wyższego r…
Załaduj więcej sitab
Załaduj więcej Hobby

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Mieszkanie – dobro podstawowe

Mieszkanie jest dobrem podstawowym i jednocześnie zaspakajającym szereg potrzeb wyższego r…