Woda to żywioł ekstremalny, wnikający dosłownie w najmniejszą szczelinę, co szczególnie zagraża budynkom mieszkalnym, komercyjnym bez odpowiedniego, technologicznego zabezpieczenia. Osuszanie budynków (Kielce) to nie tylko potencjał ochrony technicznej, ale również zdrowotnej użytkowników nieruchomości. Rozwój wilgoci prowadzi bowiem do pojawienia się trudnych w późniejszym usunięciu zagrożeń biologicznych (pleśń, grzyb).

Podejście do zabezpieczenia budynków przed wodą

Budynki chroni się najczęściej przed wodami gruntowymi, a także przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Na rynku spotkasz materiały budowlane o właściwościach odpychających wodę. Inwestor powinien również dobrze ocenić stan instalacji wodno-kanalizacyjnej, system odprowadzania wody deszczowej, konstrukcję dachu, stolarkę okienną. To absolutne minimum. Po wystąpieniu zalania możesz przekierować się do usług osuszania budynków (Kielce)Osuszać można z powodzeniem gorącym powietrzem, metodą mikrofalową, energooszczędnymi promiennikami. Przed podjęciem decyzji o osuszaniu budynku warto ocenić pierwotne uszkodzenia i metody renowacji. Pełne osuszanie to proces czasochłonny, wymagający doskonałego przygotowania i najczęściej zróżnicowania technik.

 

Indywidualny proces osuszania i praktyki wycen

 

Nie ma osuszania całościowego, tylko segmentowe (etapami) dobierane po indywidualnych oględzinach obiektu. Usługa przydaje się nawet w nowym budownictwie. Nieosuszone właściwie materiały budowlane uwalniają pleśń i wywołują długoterminowe problemy wykończeniowe. Coraz częściej profesjonalne firmy związane z osuszaniem budynków wspierają klientów w odzyskiwaniu odszkodowań (tworzenie dokumentacji dla ubezpieczycieli). Pamiętaj, że osuszanie budynków zależy od skali zawilgocenia (im szybsze zgłoszenie, tym lepiej), od metrażu (czasochłonność) i rodzaju zastosowanych materiałów budowlanych w obiekcie. Z tego powodu już na etapie projektowania nieruchomości zaleca się wykorzystanie materiałów odpornych na wodę. Wilgoć to trudny problem, z którym nie poradzisz sobie bez wsparcia specjalistów.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budowa

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jaki koszt pomocy drogowej?

Pomoc drogowa – ile kosztuje? Podróżując dużo samochodem, na trasie nie raz mogą poj…