Tym razem zaprezentuję najdroższe suplementy z wielu znanych, a mianowicie Hyalutidin HC Aktiv, czyli koronny produkt na sfatygowane stawy, oparty na kwasie hialuronowym i chondroitynie. 0 ile jednak największa dawka kwasu hialuronowego zawarta w kapsułkach wynosi 120 mg, to w tym wypadku dawka jest prawie 4 razy większa -450 mg, a ponadto została wyprodukowana w formie płynnej, dzięki czemu nie obciąża układu trawiennego i jest znacznie lepiej przyswajalna.

Niestety, stawy są częściami organizmu, które zużywają się w ciągu życia, szczególnie zaś w ciągu życia wypełnionego sportem wyczynowym. Z badań wynika, że 40-latek mu już tylko połowę kwasu hialuronowego, jaką miał w wielu 20 lat w chrząstce stawowej, co sprawia, że ulega ona stopniowemu procesowi wysuszania.

Stawy kolanowe
Stawy kolanowe

Aby zapobiec naturalnym procesom „zużycia się materiału”, niezbędna jest konserwacja. Polega ona z reguły na odżywianiu stawów przy pomocy różnych form uzupełniania w nich ubytków. Każdy sportowiec dbający o formę swoich stawów powinien zatem przeznaczyć przynajmniej dwa miesiące w roku, na podleczenie się kolagenem, chondroityną lub kwasem hialuronowym. Te trzy elementy oddziałują na siebie wzajemnie, więc nie jest wykluczone, że stosując jeden z nich stymuluje się organiczną produkcję pozostałych.

Mimo wszystko, osoby trenujące profesjonalnie, powinny uzupełnić niedobory kwasu hialuronowego w dużej dawce, akurat takiej, jaka znajduje się w suplemencie Hyalutidin. Produkt ten sprzedawany jest w dwóch płaskich butelkach, co w sumie daje litr płynu.

Lekarze sportowi polecają dodatkowo kapsułki chondroitynowe o nazwie Structum, aby kuracja była pełna. Ponieważ jednak Structum jest wydawane tylko na receptę, można kupić suplement o nazwie StructuActiv. Jak to czasem bywa, powstał chyba nonsens organizacyjny, ponieważ zarówno jeden produkt jak i drugi, zawierają taką samą ilość chondroityny – 500 mg, różni je tylko nazwa oraz… cena – ten sam produkt jako lek kosztuje 60 zł, a jako suplement – 30 zł.

Wszelkie rekordy cenowe bije jednak Hyalutidin. Jego koszt wynosi 607 zł w Internecie oraz 650 zł w aptekach zielarskich. Kto ma zrozumiałe opory przed takim wydatkiem, może ograniczyć się do stosowania StructuActiv, które też ma niekwestionowaną wartość, ponieważ siarczan chondroityny hamuje aktywność szkodliwych enzymów rozkładających chrząstkę i pobudza biosyntezę proteoglikanów (rodzaj białka) budujących chrząstkę stawową.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wygląda wulkanizacja opon?

Jeżdżąc po ulicach różnych miast, z pewnością można spotkać szyldy z napisem „wulkan…