Tym razem zaprezentuję najdroższe suplementy z wielu znanych, a mianowicie Hyalutidin HC Aktiv, czyli koronny produkt na sfatygowane stawy, oparty na kwasie hialuronowym i chondroitynie. 0 ile jednak największa dawka kwasu hialuronowego zawarta w kapsułkach wynosi 120 mg, to w tym wypadku dawka jest prawie 4 razy większa -450 mg, a ponadto została wyprodukowana w formie płynnej, dzięki czemu nie obciąża układu trawiennego i jest znacznie lepiej przyswajalna.

Niestety, stawy są częściami organizmu, które zużywają się w ciągu życia, szczególnie zaś w ciągu życia wypełnionego sportem wyczynowym. Z badań wynika, że 40-latek mu już tylko połowę kwasu hialuronowego, jaką miał w wielu 20 lat w chrząstce stawowej, co sprawia, że ulega ona stopniowemu procesowi wysuszania.

Stawy kolanowe
Stawy kolanowe

Aby zapobiec naturalnym procesom „zużycia się materiału”, niezbędna jest konserwacja. Polega ona z reguły na odżywianiu stawów przy pomocy różnych form uzupełniania w nich ubytków. Każdy sportowiec dbający o formę swoich stawów powinien zatem przeznaczyć przynajmniej dwa miesiące w roku, na podleczenie się kolagenem, chondroityną lub kwasem hialuronowym. Te trzy elementy oddziałują na siebie wzajemnie, więc nie jest wykluczone, że stosując jeden z nich stymuluje się organiczną produkcję pozostałych.

Mimo wszystko, osoby trenujące profesjonalnie, powinny uzupełnić niedobory kwasu hialuronowego w dużej dawce, akurat takiej, jaka znajduje się w suplemencie Hyalutidin. Produkt ten sprzedawany jest w dwóch płaskich butelkach, co w sumie daje litr płynu.

Lekarze sportowi polecają dodatkowo kapsułki chondroitynowe o nazwie Structum, aby kuracja była pełna. Ponieważ jednak Structum jest wydawane tylko na receptę, można kupić suplement o nazwie StructuActiv. Jak to czasem bywa, powstał chyba nonsens organizacyjny, ponieważ zarówno jeden produkt jak i drugi, zawierają taką samą ilość chondroityny – 500 mg, różni je tylko nazwa oraz… cena – ten sam produkt jako lek kosztuje 60 zł, a jako suplement – 30 zł.

Wszelkie rekordy cenowe bije jednak Hyalutidin. Jego koszt wynosi 607 zł w Internecie oraz 650 zł w aptekach zielarskich. Kto ma zrozumiałe opory przed takim wydatkiem, może ograniczyć się do stosowania StructuActiv, które też ma niekwestionowaną wartość, ponieważ siarczan chondroityny hamuje aktywność szkodliwych enzymów rozkładających chrząstkę i pobudza biosyntezę proteoglikanów (rodzaj białka) budujących chrząstkę stawową.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wprowadzenie do najczęściej wypożyczanych elektronarzędzi

W dzisiejszym świecie, gdzie prace remontowe, budowlane i majsterkowanie są na porządku dz…