Drzwi tarasowe

Oprócz zwykłych drzwi rozwiernych do dyspozycji mamy trzy rozwiązania.

HKS (PSK). System oparty na profilach takich jak w zwykłych drzwiach na taras. Skrzydła można uchylać i przesuwać. Szerokość przejścia może wynieść nawet 1,6 m.

HS (HST). System oparty jest na specjalnym systemie profili, gdzie kwatery umieszczone są w dwóch równoległych płaszczyznach. Skrzydło ruchome przesuwa się po prowadnic)’ wzdłuż części nieotwieralnej. Skrzydło takie nie uchyla się, ale można je rozszczelnić ruchem klamki lub lekko odsunąć, tworząc szczelinę.

PATIO. Skrzydła otwierają się harmonijkowo, zachodząc na siebie i zsuwając do jednego z boków. W ten sposób uzyskuje się przejście o szerokości otworu.

Drzwi zewnętrzne

Mają nie tylko chronić naszą prywatność. Muszą być także odporne na długotrwałe działanie czynników zewnętrznych (takich jak hałas, temperatura, wiatr, opady) i chronić przed nimi wnętrze. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje skrzydeł, dzięki czemu możemy je dopasować do indywidualnych potrzeb. Jednym z parametrów, jakimi powinniśmy się kierować przy wyborze dobrych drzwi wejściowych, jest ich izolacyjność, określana przez współczynnik Ud. Nie powinien być on wyższy niż 2,6 W/(m2K). To jednak bardzo liberalna granica, gdyż dostępne na rynku drzwi zewnętrzne dobrej jakości mają lepsze parametry. Wiele jednak zależy od materiału, z jakiego są wykonane – na przykład skrzydła drewniane ocieplone mają (/od 0,8 do 2,5W/(m2K). W sprzedaży są też drzwi produkowane do domów energooszczędnych, których współczynnik przenikania ciepła wynosi 0,71-0,73 W/(m2K). Warto wybierać takie drzwi, które przy akceptowalnej cenie mają jak najniższy parametr U.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budowa

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Ekologiczne przewozy: rola taxi w promowaniu zrównoważonego transportu miejskiego

W obliczu rosnących wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi i degradacją środowiska, z…