Markizy
Rozwijane osłony przeciwsłoneczne mogą być ? montowane zarówno na tarasach, jak i na małych balkonach. Do wyboru mamy modele zwijane w kasecie, z niepełną kasetą i bez kasety. Te ostatnie warto wybierać, gdy markizę zamontujemy pod balkonem czy zadaszeniem, ale materiał poszycia będzie narażony na kurz, deszcz i śnieg, czyli na szybsze zniszczenie. Markizami sterujemy ręcznie (korbą) albo elektrycznie (wyłącznikiem na ścianie lub pilotem).
Ciekawym rozwiązaniem są MARKIZOLETY. Łączą w sobie funkcje rolety i markizy. Jak roleta chronią przed nasłonecznieniem, a otwarcie części markizowej zapewnia widok na zewnątrz. Markizolety mają opadające ramię o wysięgu 40-65 cm. Zapewnia ono wygodną regulację między nasłonecznieniem a cieniem.
Nadstawki
Okna połaciowe można uatrakcyjnić nie tylko przez łączenie ich w zestawy lub zamontowanie okien kolankowych. Niepowtarzalnego charakteru dachowi i pomieszczeniom na poddaszu dodadzą okna o niedużych wymiarach w kształcie trójkąta lub półkola – nadstawki. Obydwa rodzaje można stosować prawie na każdym dachu (zakres montażowy kąta nachylenia wynosi 20-90°) i zespalać z oknami dachowymi o dowolnej konstrukcji.
Nadstawki są nieotwierane, ponieważ wytwarzane są ze specjalnego pojedynczego profilu drewnianego. Okna wykonywane są wraz z kołnierzami uszczelniającymi do pokryć płaskich lub profilowanych. Pakiet szybowy składa się z zewnętrznej i wewnętrznej szyby hartowanej. Dodatkowo tafla wewnętrzna jest pokryta powłoką niskoemisyjną, która pozwala na maksymalne zyski z promieniowania słonecznego przy jednoczesnym ograniczaniu strat ciepła. Współczynnik I U nadstawek wynosi 1,1 W/ (m2K).