Dom Budowa Encyklopedia budowlana cz. 3

Encyklopedia budowlana cz. 3

3 min odczyt
0
0
549

Markizy

Rozwijane osłony przeciwsłoneczne mogą być ? montowane zarówno na tarasach, jak i na małych balkonach. Do wyboru mamy modele zwijane w kasecie, z niepełną kasetą i bez kasety. Te ostatnie warto wybierać, gdy markizę zamontujemy pod balkonem czy zadaszeniem, ale materiał poszycia będzie narażony na kurz, deszcz i śnieg, czyli na szybsze zniszczenie. Markizami sterujemy ręcznie (korbą) albo elektrycznie (wyłącznikiem na ścianie lub pilotem).

Ciekawym rozwiązaniem są MARKIZOLETY. Łączą w sobie funkcje rolety i markizy. Jak roleta chronią przed nasłonecznieniem, a otwarcie części markizowej zapewnia widok na zewnątrz. Markizolety mają opadające ramię o wysięgu 40-65 cm. Zapewnia ono wygodną regulację między nasłonecznieniem a cieniem.

Nadstawki

Okna połaciowe można uatrakcyjnić nie tylko przez łączenie ich w zestawy lub zamontowanie okien kolankowych. Niepowtarzalnego charakteru dachowi i pomieszczeniom na poddaszu dodadzą okna o niedużych wymiarach w kształcie trójkąta lub półkola – nadstawki. Obydwa rodzaje można stosować prawie na każdym dachu (zakres montażowy kąta nachylenia wynosi 20-90°) i zespalać z oknami dachowymi o dowolnej konstrukcji.

Nadstawki są nieotwierane, ponieważ wytwarzane są ze specjalnego pojedynczego profilu drewnianego. Okna wykonywane są wraz z kołnierzami uszczelniającymi do pokryć płaskich lub profilowanych. Pakiet szybowy składa się z zewnętrznej i wewnętrznej szyby hartowanej. Dodatkowo tafla wewnętrzna jest pokryta powłoką niskoemisyjną, która pozwala na maksymalne zyski z promieniowania słonecznego przy jednoczesnym ograniczaniu strat ciepła. Współczynnik I U nadstawek wynosi 1,1 W/ (m2K).

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Czy warto korzystać ze skupów samochodowych?

    Sprzedaż samochodu jest stosunkowo skomplikowanym procesem, wymagającym wiedzy i doświadcz…
  • Przeziębienie – dlaczego chorujemy?

    Dużo osób narzeka na ten aspekt. Nie da się ukryć, że przeziębienie, chociaż zazwyczaj nie…
  • Kreatyna

    Kreatyna jest substancją, która w sposób naturalny pozwala na zwiększenie wydajności treni…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budowa

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czy warto korzystać ze skupów samochodowych?

Sprzedaż samochodu jest stosunkowo skomplikowanym procesem, wymagającym wiedzy i doświadcz…