Kwiecień jest miesiącem, w którym biura rachunkowe mają dość dużo pracy. Spowodowane jest to tym, że ludzie składają w urzędzie swoje PIT-y, jednak nie każdy jest w stanie samodzielnie je rozliczyć. Potrzebna jest tutaj wiedza z zakresu księgowości. Oczywiście taką usługę można zlecić księgowym, jednak coraz więcej osób decyduje się na dobre biuro rachunkowe w Łodzi. Tam praktycznie od ręki PIT zostanie profesjonalnie rozliczony i będzie można złożyć dokumenty w odpowiednim urzędzie.

Ile zapłaci się za rozliczenie PIT-u?

Za rozliczenie PIT-u nie powinno zapłacić się dużych pieniędzy. Zwykle jest to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych. Wiele zależy od tego, kto decyduje się na takie rozwiązanie w biurze rachunkowym. Jeśli są to osoby samotne i nie mają sporych przychodów, zapłacą wtedy około 40-50 złotych. Jeśli jest to jednak podatnik, który na co dzień prowadzi dobrze prosperującą firmę, musi liczyć się z tym, że za rozliczenie zapłaci w okolicach 100 złotych, chociaż ceny mogą się od siebie nieco różnić. Zdecydowanie się na taką usługę to jednak gwarancja bezpieczeństwa, ponieważ obowiązek prawidłowego wypełnienia PIT-u spoczywa wtedy na biurze rachunkowym. Można mieć pewność, że znajdą się tam prawidłowe dane i nie będzie trzeba potem borykać się z urzędnikami.

Ekspresowe rozliczenia

Udając się ze swoim PIT-em do biura rachunkowego można liczyć na ekspresowe rozliczenia, zwłaszcza jeśli za szybszy czas wykonania usługi dopłaci się np. 10 złotych. Wiadomo, że w kwietniu do rozliczenia klienci przynoszą wiele PIT-ów, więc czasami trzeba uzbroić się w cierpliwość, jednak nie wszyscy chcą czekać, ponieważ:

  • mają jakieś wyjazdy zagraniczne i chcą jak najszybciej pozbyć się obowiązku złożenia PIT-u w urzędzie,
  • chcą jak najszybciej uzyskać zwrot podatku.

Każdy sam decyduje więc, kiedy zaniesie swoje dokumenty do rozliczenia osobom pracującym w biurze rachunkowym. Na pewno nie warto zwlekać z tym do ostatniej chwili, ponieważ może się okazać, że na rozliczenie trzeba będzie poczekać minimum kilkanaście dni.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Ekologiczne przewozy: rola taxi w promowaniu zrównoważonego transportu miejskiego

W obliczu rosnących wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi i degradacją środowiska, z…