Indywidualny projekt domu

Projekty domów mogą być zamówione bezpośrednio u architekta jako pojedyncze zlecenia. Indywidualny projekt gwarantuje przede wszystkim oryginalność i jest on wykonany od samych podstaw. Taki rodzaj projektu poleca się, zwłaszcza jeśli nasza działka ma nietypowy kształt czy wymiary. Wybierają go osoby, którym nie pasują już gotowe rozwiązania, nie odpowiada im ilość pokoi bądź ich rozmieszczenie.
Taki wybór projektu daje dużą satysfakcję dla przyszłych nabywców domu, gdyż jest w sposób całkowity dostosowany do ich potrzeb. Wymaga on jednak wiele godzin ustaleń między architektem a jego klientem. Wszelkie zmiany zawsze zostają objęte w sporządzonej umowie. W przygotowaniu projektu najważniejsze jest dobre zrozumienie architekta z klientem, jeśli jej nie ma nie należy dalej współpracować. Inwestor musi w dużej mierze zaufać architektowi oraz przekazać mu wszelkie uwagi, pomysły oraz swoje wymagania.

Cena indywidualnego projektu może zależeć od:

1. Regionu kraju

2. Renomy biura projektowego

3. Wielkości projektowanego domu

4. Wybranych rozwiązań architektonicznych

Projekty domów
Projekty domów

  Nie da się jednoznacznie określić, ile może kosztować zamówiony projekt domu. Jednak można zaznajomić się z pewnymi widełkami cenowymi, po przejrzeniu pewnych ofert. Przeciętnie kwoty te zaczynają się od 50 złotych do nawet 200 złotych za m2. Cena więc widocznie się waha. Projekty domów Kraków, mieszczą się w górnej granicy cenowej, zwłaszcza jeśli wybierzemy renomowane biuro projektowe. Sam koszt projektu domu nie powinien być głównym kryterium w trakcie wyboru, ponieważ to właśnie od niego zależy jakiego efektu będziemy mogli się spodziewać i czy będziemy zadowoleni.

Projekt domu z katalogu

Taki projekt jest już gotowy i jego cena jest duża niższa niż w przypadku projektu indywidualnego. Za takie rozwiązanie zapłacimy od 2 do 3 tysięcy złotych. Płacąc podaną kwotę, dostajemy również pełną dokumentację architektoniczną. Gotowy projekt z katalogu należy jednak dopasować do działki, a także warunków zabudowy terenu. Tak zwana adaptacja projektu wiąże się z kosztami około 3 tysięcy złotych. Do powstania adaptacji należy posiadać mapy geodezyjne, a często trzeba też przeprowadzić badania geotechniczne.

Marta Lubowiecka

 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budowa

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Dlaczego warto postawić na osuszanie budynków?

Woda to żywioł ekstremalny, wnikający dosłownie w najmniejszą szczelinę, co szczególnie za…