Jak dbać o serce?

Debatujecie sami z sobą nad tym tematem? W Waszej głowie roi się od różnych przemyśleń? Dla każdego zdrowe serce powinno być kwestią priorytetową. Jego odpowiednie działanie pozwala nam bowiem bez przeszkód wykonywać różne czynności uwzględniając życie prywatne oraz zawodowe. Problemy z tym narządem mają zaś bardzo opłakane skutki. Zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Co zatem robić na co dzień, aby dbać o swoje serce?

Odpowiednia dieta

Między innymi bardzo ważne jest to, aby przyłożyć się do kwestii żywieniowej. Co jest istotne? Na przykład ilość spożywanych w ciągu doby posiłków. Eksperci zalecają, aby było ich 5 – najlepiej, żeby jeść je mniej więcej w równych odstępach wynoszących 2-3 godziny. To jednak nie wszystko. Fachowcy podkreślają, że posiłki powinny być podawane w niewielkich porcjach. Takie podejście korzystnie wpływa na serce. Oczywiście, ważne jest również to, co znajduje się na talerzu. Należy zrezygnować z fast foodów czy potraw smażonych na głębokim tłuszczu itp. W diecie nie powinno brakować nabiału, warzyw, owoców, starannie przygotowywanego mięsa (na przykład przy pomocy parowaru) itp. Co należy pić? Warto unikać jak ognia alkoholu czy napojów z dodatkiem cukru. Najlepiej pić wodę niegazowaną – co najmniej 2 litry dziennie. Ważnym aspektem są także ryby. To źródła kwasów Omega 3. Składniki tego typu bardzo korzystnie wpływają na pracę układu sercowo-naczyniowego.

Regularne ćwiczenia

Warto także zadbać o odpowiednią dawkę aktywności fizycznej. Przez kilka ostatnich lat byliście na bakier z treningiem? W takim razie trzeba zacząć od zwykłego spaceru. Taka czynność powinna być realizowana codziennie minimum przez pół godziny. Potem możecie przejść na przykład do truchtu itp. Bardziej intensywny trening powinien być wykonywany 3 razy w ciągu tygodnia. Pamiętajcie jednak, aby ćwiczenia były dostosowane do Waszych możliwości i zbyt mocno nie przeciążały organizmu.

Stosowanie właściwych preparatów

Co jeszcze robić, aby mieć zdrowe serce? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować dobrej jakości preparaty wspomagające pracę tego narządu. Zwłaszcza, że odpowiednie dawkowanie nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Najważniejsze informacje o białku

Spożywanie białka jest bardzo ważne dla osób, które regularnie ćwiczą na siłowni. Jednak s…