Prawdopodobnie każdy, na danym etapie życia, staje przed koniecznością wysłania podania do pierwszej  lub kolejnej pracy. Współcześnie, większość pracodawców prowadzi wstępną rekrutację za pośrednictwem internetu. Na różnego rodzaju platformach są dostępne oferty pracy z wielu dziedzin, a za pomocą filtrów wyszukiwania, można określić swoje preferencje.

Na jakie podania aplikować?

Nie jest tajemnicą, że pracuje się przede wszystkim dla pieniędzy. Jednak warto pamiętać, że atmosfera w pracy jest równie ważna. Dlatego zwróć uwagę co oferuje pracodawca. Zapoznaj się z informacjami o oferowanym stanowisku oraz misją i celami danej organizacji. W pracy spędza się większość swojego życia i ważne, by nie był to czas pełen stresów i napięć. Istotne jest również nasze doświadczenie i kwalifikacje. Nie należy aplikować na oferty pracy, do których nie mamy stosownych umiejętności. Ważne też, by nie kłamać w cv, ponieważ to zawsze wyjdzie na rozmowie rekrutacyjnej.

Dopasuj swoje cv

Powiedzenie „jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego” ma również swoje uzasadnienie w przypadku cv. Należy napisać lub przekształcić swoje cv za każdym razem, gdy aplikujemy do nowej firmy. Jeżeli szukamy miejsca w branży finansowej, to nieistotne jest nasze doświadczenie zawodowe z czasów bycia animatorem lub opiekunem psów. Z kolei jeżeli marzymy o pracy kelnera, to warto wspomnieć o doświadczeniu gastronomicznym i posiadaniu książeczki sanepidowskiej. Dopasowując swoje cv do wymagań oferty pracy zwiększamy nasze szanse na bycie zauważonym przez rekrutera, ponieważ zobaczy on dokładnie to czego szuka.

Nowe oferty pracy są umieszczane w internecie każdego dnia, dlatego warto regularnie zaglądać na strony z ogłoszeniami. Dobrym pomysłem jest również wysyłanie swojego cv do firm, w których chcemy pracować, mimo że nie prowadzą w danym momencie rekrutacji. Być może zachowają zgłoszenie i odezwą się w przyszłości.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Projekt studni głębinowej

Projekt studni głębinowej Studnia głębinowa to po prostu pionowa konstrukcja – ujęci…