Jeżeli bardzo dobrze pływasz i zastanawiasz się jak to wykorzystać, możesz zostać ratownikiem WOPR. Zdobędziesz ciekawy zawód i nauczysz się ratować ludzkie życie. Aby zrealizować takie założenia jedyna drogą do tego jest zapisanie się na kurs ratownika WOPR

nauka pływania
nauka pływania

Stopnie WOPR:

– młodszy ratownik WOPR,

– ratownik WOPR,

– ratownik wodny śródlądowy, morski, pływalni.

Jeżeli masz ukończone 12 lat możesz zacząć naukę i przygodę z ratownictwem zapisując się na kurs młodszego ratownika WOPR. Program szkolenia przewiduje 50 godzin zajęć na basenie, w tym instruktaż z udzielania pierwszej pomocy. Kurs kończy się egzaminem. Trzeba na nim odpowiednio wykonać wszystkie zadania. Przepłynąć stylem ratowniczym 50 m, zanurkować pod wodą i wydobyć fantom udający tonącego. Płynąć pod wodą 15 m i rzucić bojkę z liną tonącemu, tak aby miał możliwość się jej złapać.

Kurs ratownika WOPR przewiduje 150 godzin kursu. Wcześniej ukończony kurs niższego stopnia, pozwala na wypracowanie godzin wolontariackich na basenie, które pomagają w zdobyciu celu. Egzamin jest oczywiście trudniejszy niż w przypadku młodszego ratownika. Przepłynąć pod wodą trzeba 25 m, kraulem stylem ratowniczym należy przepłynąć 50 m w 55 sekund, a z dna wydobyć trzeba 2 przedmioty oddalone od siebie około 2 m.

Na kursie ćwiczy się technikę ratowania, ale również symulację możliwych sytuacji. Sprawdza się odporność kursantów na stres, a także umiejętność podejmowania szybkich decyzji. Ratownicy muszą umieć pracować też w grupie. Często od nich jest uzależnione życie ludzkie.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wprowadzenie do najczęściej wypożyczanych elektronarzędzi

W dzisiejszym świecie, gdzie prace remontowe, budowlane i majsterkowanie są na porządku dz…