Kamienny dywan w ogrodzie wykonuje się z naturalnych i przyjaznych środowisku materiałów. Daje duże możliwości aranżacyjne a posadzkę tego typu można ułożyć zarówno na balkonie czy tarasie jak i na otwartej przestrzeni w ogrodzie. Jego wykonanie jest proste i nie zajmuje wiele czasu.

Oczyszczenie powierzchni oraz zapewnienie hydroizolacji

W zależności od miejsca w którym ma się znajdować posadzka należy odpowiednio przygotować pod nią podłoże. Jeśli planujemy kamienny dywan na balkonie, tarasie lub schodach które pokryte są betonem, powierzchnię należy starannie i dokładnie wyszlifować. Jeśli podłoże zostało wyłożone płytkami albo gresem warto go usunąć i dokładnie wyczyścić powierzchnię. Jej odpowiednie oczyszczenie i odpylenie daje możliwość przejścia do kolejnego kroku jakim jest zapewnienie właściwej wilgotności  i temperatury.

Przygotowanie podłoża ma zapobiegać luzowaniu dywanu i nie zapewnieniu mu wystarczającej przyczepności. Usunięcie wilgoci oraz dokładne oczyszczenie powierzchni zwiększy przyczepność wykonanego dywanu. Daje to gwarancję uzyskania docelowo trwałej i estetycznej struktury która posłuży przez lata. Zanim powierzchnia dywanu zostanie nałożona należy zapewnić odpowiednią hydroizolację podłoża. W tym celu najczęściej stosuje się gotowe mieszanki dostępne na rynku. Należy zapewnić też odpowiednią temperaturę oraz wilgotność poniżej 4%.

Kamienny dywan – wykonanie

Po nałożeniu hydroizolacji można przystąpić do ostatniego etapu jakim jest nakładanie kamiennego dywanu. Kruszec oraz żywicę łączymy ze sobą a następnie za pomocą szpachli lub rakli należy równomiernie rozłożyć powstałą masę. Połączenie kruszywa z żywicą powinno być wykonane w odpowiednich proporcjach, najczęściej na 20 kg kruszywa stosuje się 1 kg żywicy.

Dużą popularnością cieszy się także stosowanie żywicy zamykającej lub dedykowanego lakieru który ma za zadanie dokładne wypełnienie szczelin pomiędzy kamykami oraz zapewnienie połysku i trwałości kamiennego dywanu na długie lata.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budowa

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jaki koszt pomocy drogowej?

Pomoc drogowa – ile kosztuje? Podróżując dużo samochodem, na trasie nie raz mogą poj…