Kamienny dywan w ogrodzie wykonuje się z naturalnych i przyjaznych środowisku materiałów. Daje duże możliwości aranżacyjne a posadzkę tego typu można ułożyć zarówno na balkonie czy tarasie jak i na otwartej przestrzeni w ogrodzie. Jego wykonanie jest proste i nie zajmuje wiele czasu.

Oczyszczenie powierzchni oraz zapewnienie hydroizolacji

W zależności od miejsca w którym ma się znajdować posadzka należy odpowiednio przygotować pod nią podłoże. Jeśli planujemy kamienny dywan na balkonie, tarasie lub schodach które pokryte są betonem, powierzchnię należy starannie i dokładnie wyszlifować. Jeśli podłoże zostało wyłożone płytkami albo gresem warto go usunąć i dokładnie wyczyścić powierzchnię. Jej odpowiednie oczyszczenie i odpylenie daje możliwość przejścia do kolejnego kroku jakim jest zapewnienie właściwej wilgotności  i temperatury.

Przygotowanie podłoża ma zapobiegać luzowaniu dywanu i nie zapewnieniu mu wystarczającej przyczepności. Usunięcie wilgoci oraz dokładne oczyszczenie powierzchni zwiększy przyczepność wykonanego dywanu. Daje to gwarancję uzyskania docelowo trwałej i estetycznej struktury która posłuży przez lata. Zanim powierzchnia dywanu zostanie nałożona należy zapewnić odpowiednią hydroizolację podłoża. W tym celu najczęściej stosuje się gotowe mieszanki dostępne na rynku. Należy zapewnić też odpowiednią temperaturę oraz wilgotność poniżej 4%.

Kamienny dywan – wykonanie

Po nałożeniu hydroizolacji można przystąpić do ostatniego etapu jakim jest nakładanie kamiennego dywanu. Kruszec oraz żywicę łączymy ze sobą a następnie za pomocą szpachli lub rakli należy równomiernie rozłożyć powstałą masę. Połączenie kruszywa z żywicą powinno być wykonane w odpowiednich proporcjach, najczęściej na 20 kg kruszywa stosuje się 1 kg żywicy.

Dużą popularnością cieszy się także stosowanie żywicy zamykającej lub dedykowanego lakieru który ma za zadanie dokładne wypełnienie szczelin pomiędzy kamykami oraz zapewnienie połysku i trwałości kamiennego dywanu na długie lata.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budowa

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak kupić tanie świece ozdobne?

Fakty są takie, że obecnie coraz więcej osób decyduje się na świece ozdobne. Chcesz kupić …