Wybór betonu na posadzkę jest częstym problemem inwestorów, z jednej strony wyższa wytrzymałość brzmi pewniej, a z drugiej kuszą niższe koszty. Jaka wytrzymałość betonu na posadzkę będzie zatem bardziej odpowiednia? To oczywiście zależy.

Wytrzymałość betonu na ściskanie, bo o tym mówią klasy betonu (B15, B20), zależy jednak od wielu czynników, dlatego należy pamiętać o dobrej jakości produktach oraz, co najważniejsze, o wysokiej jakości wykonania, jak na przykład ta: https://krisdur.com.pl/. Jednak wracając do odpowiedniej klasy betonu, głównym czynnikiem wpływającym na wybór jest planowany sposób użytkowania posadzki. Im cięższe i bardziej szkodliwe będą warunki, tym klasa betonu powinna być wyższa.

Posadzka narażona na ścieranie, uderzenia czy inne uszkodzenia mechaniczne, powinna być wykonania z betonu klasy B20. Takie warunki możemy spotkać na przykład w warsztatach, garażach i innych miejscach przeznaczonych do pracy z narzędziami i maszynami. Oczywiście w przypadku dużych maszyn przemysłowych, wywołujących drgania, uderzenia i naciski o dużych siłach, nawet taki beton może nie wystarczyć. Wszelkiego rodzaju ryzyko oddziaływań chemicznych, lub na przykład możliwe wycieki olei, też są przesłankami do użycia wyższych klas betonu.

Co zatem z B15? Jest to beton na posadzkę idealnie nadający się do pomieszczeń technicznych, schowków, altan, czy tarasów. Najczęściej używany w budownictwie jednorodzinnym, pozwala na trwałe wykończenie powierzchni użytkowych, przy czym nie podwyższa kosztów aż tak, jak zrobiłby to beton klasy B20. Należy jednak pamiętać, że mimo wysokiej odporności na ściskanie i inne uszkodzenia mechaniczne, ten materiał nie jest niezniszczalny. Jednak prawidłowe i dokładne wykonanie posadzki gwarantuje dużą trwałość oraz niezawodność.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Gładź polimerowa: poznaj kluczowe informacje

    Nie każdy wie, że na rynku są dostępne rozmaite gładzie. W gronie oferowanych opcji znajdu…
  • Jakie koszty usług hydraulika?

    Chcąc skorzystać z usług hydraulika trzeba być świadomym, że koszty takich usług w ostatni…
  • Czym myć panele

    Prawidłowo dobrane panele podłogowe, będą służyły na całe lata. Aby cieszyć się ich piękny…
Załaduj więcej Budowa

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Niezbędny fosforan potasu

Fosforan potasu dobrze się sprawdza. Jest potrzebny i warto posiadać jakąś wiedzę o nim. P…