Wybór betonu na posadzkę jest częstym problemem inwestorów, z jednej strony wyższa wytrzymałość brzmi pewniej, a z drugiej kuszą niższe koszty. Jaka wytrzymałość betonu na posadzkę będzie zatem bardziej odpowiednia? To oczywiście zależy.

Wytrzymałość betonu na ściskanie, bo o tym mówią klasy betonu (B15, B20), zależy jednak od wielu czynników, dlatego należy pamiętać o dobrej jakości produktach oraz, co najważniejsze, o wysokiej jakości wykonania, jak na przykład ta: https://krisdur.com.pl/. Jednak wracając do odpowiedniej klasy betonu, głównym czynnikiem wpływającym na wybór jest planowany sposób użytkowania posadzki. Im cięższe i bardziej szkodliwe będą warunki, tym klasa betonu powinna być wyższa.

Posadzka narażona na ścieranie, uderzenia czy inne uszkodzenia mechaniczne, powinna być wykonania z betonu klasy B20. Takie warunki możemy spotkać na przykład w warsztatach, garażach i innych miejscach przeznaczonych do pracy z narzędziami i maszynami. Oczywiście w przypadku dużych maszyn przemysłowych, wywołujących drgania, uderzenia i naciski o dużych siłach, nawet taki beton może nie wystarczyć. Wszelkiego rodzaju ryzyko oddziaływań chemicznych, lub na przykład możliwe wycieki olei, też są przesłankami do użycia wyższych klas betonu.

Co zatem z B15? Jest to beton na posadzkę idealnie nadający się do pomieszczeń technicznych, schowków, altan, czy tarasów. Najczęściej używany w budownictwie jednorodzinnym, pozwala na trwałe wykończenie powierzchni użytkowych, przy czym nie podwyższa kosztów aż tak, jak zrobiłby to beton klasy B20. Należy jednak pamiętać, że mimo wysokiej odporności na ściskanie i inne uszkodzenia mechaniczne, ten materiał nie jest niezniszczalny. Jednak prawidłowe i dokładne wykonanie posadzki gwarantuje dużą trwałość oraz niezawodność.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budowa

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wprowadzenie do najczęściej wypożyczanych elektronarzędzi

W dzisiejszym świecie, gdzie prace remontowe, budowlane i majsterkowanie są na porządku dz…