Czasem każdemu zdarza się moment, że narzeka na zmęczenie i senność. Wtedy powstaje podstawowe pytanie – jak temu zapobiec? Czy nie zmieniając radykalnie swojego trybu życia można to sobie z tym poradzić? Jest wiele czynników, które wpływają na taki stan rzeczy.

Nasze zmęczenie często tłumaczymy szybkim i intensywnym trybem życia. Brak czasu na sen oraz prawidłowe odżywianie. O ile czasem zdarzy nam się przemęczenie, to nie powinniśmy się martwić. Inaczej to wygląda, jeśli problem zdarza się regularnie. Zazwyczaj stoi za tym niewystarczająca ilość snu oraz jego zła pora, zła dieta itp.

Do chorób cywilizacyjnych coraz częściej zaliczany jest zespół chronicznego zmęczenia. Można zdefiniować ją dopiero po pół roku i najczęściej „łapie” osoby o bardzo intensywnym trybie życia. Jak nie jest trudno się domyślić, to głównym objawem jest ciągłe zmęczenie oraz problem ze snem.

Podstawową kwestią w kontekście regeneracji organizmu jest właściwy sen. Powinniśmy chodzić spać ok. godziny 22 i przesypiać między 7 a 9 godzin. Ważne jest również właściwe dotlenienie organizmu. Dlatego wskazane są wszelkie spacery oraz wietrzenie pomieszczeń. Nie bez znaczenia jest również właściwe nawodnienie organizmu. Woda bierze udział w każdym procesie w organizmie, dlatego jest tak bardzo ważna. Właściwa ilość dostarczana każdego dnia, na pewno pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Jeśli na co dzień nie uprawiamy sportu, to warto rano przy otwartym oknie wykonać kilka ćwiczeń. Pozwoli to nam poprawić wydolność, wzmocnić mięśnie i jednocześnie dotlenić się. Dobrym pomysłem jest również coraz popularniejsza joga. Dzięki niej można nauczyć się właściwie oddychać, co sprawi, że nasze codzienne zmęczenie będzie mniej odczuwalne.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wyliczyć zwrot podatku i kiedy go otrzymamy?

Rozliczanie rocznego PIT-u składa się z kilku etapów. Zwrot od fiskusa otrzymamy, gdy z na…