Lampa w jadalni jest bardzo ważnym elementem, ponieważ nigdy nie wiadomo, o której godzinie będzie się spożywało posiłek. Czasami istnieją sytuacje, w których rodzina spotyka się dopiero wieczorami przy wspólnej kolacji. Wtedy warto mieć w domu dobrej jakości lampy do jadalni, które zwisają nad stołem i oświetlają całe pomieszczenie. Aranżacja oświetlenia w jadalni musi być jednak bardzo elastyczna, ponieważ ma umożliwiać domownikom zmianę aranżacji światła, zależnie od zaistniałych potrzeb.

Lampy do kuchni
Lampy do kuchni

Czym kierować się przy wyborze lamp?

Przy wyborze lamp do jadalni można kierować się różnymi czynnikami, przede wszystkim ich uniwersalnością, estetyką oraz funkcjonalnością. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się lampy o niebanalnych kształtach, które nie będą mieć zbyt dużych rozmiarów. Powinny zawisnąć wprost nad stołem. Chcąc odpowiednio oświetlić stół w jadalni można zdecydować się na żarówki:

  • kompaktowe,
  • halogenowe,
  • typu LED.

Każda z tych wersji powinna sobie poradzić w takim pomieszczeniu i zapewnić optymalną wiązkę światła, zwłaszcza w godzinach wieczornych. Ważne jest również to, czy w jadalni domownicy zajmują się jedynie spożywaniem posiłków, czy też może wykonują tam jeszcze jakieś inne czynności, np. odrabiają lekcje lub pracują. W takim przypadku przydadzą się lampy do jadalni w wersji stołowej, które będzie można swobodnie umieścić na stole. Najlepiej zdecydować się zarówno na lampę nad stół oraz drugą – stołową.

Dopasowanie lampy do ogólnej aranżacji wnętrza

Kluczową sprawą dla domowników jest umiejętne dopasowanie lampy do ogólnej aranżacji wnętrza. Lampa nie może więc odbiegać kolorem od pozostałych mebli, czy też koloru ścian. Dobrym wyborem będą elementy w kolorze białym, które są najbardziej uniwersalne oraz klasyczne. W modernistycznych wnętrzach odpowiednim rozwiązaniem będą wzorzyste lampy, posiadające np. kształt trójkąta. Warto więc nieco dłużej zastanowić się nad takim wyborem, aby całe pomieszczenie wyglądało naprawdę dobrze oraz przytulnie, w końcu spędza się w nim sporo czasu.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Historia kinkietu

Czym są kinkiety i dlaczego ich używamy? Kinkiety to oprawa, która jest zwykle używana do …