O Mateuszu pisaliśmy już 2 lata temu, stawiając wtedy śmiałą prognozą: zawodnik przyszłości! Nasze „proroctwo” sprawdziło się dość szybko. Mateusz zdobył brązowy medal na międzynarodowych zawodach Diamond Greece, a jeszcze lepiej wypadł na Grand Prix Pepa, gdzie zajął pierwsze miejsce w kategorii 178 cm i drugie miejsce w open.

W czerwcu wziął ślub z dziewczyną, która właśnie przygotowuje się do pierwszego startu w fitness. Można powiedzieć, że póki co – chłopakowi wszystko sprzyja na drodze do odnoszenia kolejnych sukcesów.

MATEUSZ DZIEKAN
MATEUSZ DZIEKAN

Jest wszechstronnie wysportowany, a nadmiar energii podczas wakacji najchętniej pożytkował w grach sportowych, gimnastyce i do pływaniu. Trzeba dodać, że nasz utalentowany zawodnik nie tylko sam dobrze pływa, ale jest również instruktorem pływania. Taka umiejętność nie zawsze jest typowa dla ludzi zmagających się z ciężarami, ale w tym wypadku akurat jest inaczej.

– Mięśnie ciągną na dno – żartuje Mateusz – ale duch wyprowadza ciało na powierzchnię.

Odżywia się „regulaminowo”, czyli pięć razy dziennie, ale tak, „aby nie męczyć psychiki” Oznacza to, że owszem, są pewne kryteria ogólne, którym należy się podporządkować, ale jednocześnie obowiązuje maksyma głosząca, że jedzenie musi smakować. Żeby było jeszcze ciekawiej dodam, że Mateusz ma zwyczaj robienia sobie raz w tygodniu 24-godzinnych głodówek. Twierdzi, że doskonale się czuje po takiej kuracji, bo jelita wypoczywają, a przecież to one pełnią rolę wiodącą w utrzymywaniu homeostazy organicznej.

– Nie mówię, że każdy powinien taką głodówkę stosować – zastrzega się od razu – aleja akurat dobrze się czuję z takim jednym dniem wolnym od jedzenia.

W „głodnym dniu” ćwiczy normalnie, jest przekonany, że wtedy poprawia się koncentracja, łatwiej jest skupić się na tym, co się robi i w ogóle umysł funkcjonuje znakomicie.

– Warto też wziąć pod uwagę fakt – dodaje Mateusz – że następnego dnia jelita łatwiej przyswajają treści odżywcze, szybciej dochodzi do spalania tkanki tłuszczowej, można pozwolić sobie na większą intensywność ćwiczeń.

W czerwcu wziął ślub z dziewczyną, która właśnie przygotowuje się do pierwszego startu w fitness. Można powiedzieć, że póki co – chłopakowi wszystko sprzyja na drodze do odnoszenia kolejnych sukcesów.

Facebook Comments
  • Białko olimp

    Dobra odżywka białkowa to podstawa dla osób ćwiczących na siłowni. Białko Olimp jest jedny…
  • Trening z Stephanie Davis cz.1

    26-letnia modelka fitness, która swoim atrakcyjnym wytrenowanych ciałem inspiruje i motywu…
  • Trening z Stephanie Davis cz.2

    PLANK (WERSJA KLASYCZNA) 3 SERIE PO 1 MINUCIE – Przyjmujemy pozycję jak do pompek, &…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kompletny przewodnik po tworzeniu inteligentnego domu z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi i automatyzacyjnymi

Co to jest inteligentny dom i jakie są korzyści? Inteligentny dom Szczecin to system autom…