Jest wszechstronnie wysportowany, a nadmiar energii podczas wakacji najchętniej pożytkował w grach sportowych, gimnastyce i do pływaniu. Trzeba dodać, że nasz utalentowany zawodnik nie tylko sam dobrze pływa, ale jest również instruktorem pływania. Taka umiejętność nie zawsze jest typowa dla ludzi zmagających się z ciężarami, ale w tym wypadku akurat jest inaczej.

MATEUSZ DZIEKAN
MATEUSZ DZIEKAN

– Mięśnie ciągną na dno – żartuje Mateusz – ale duch wyprowadza ciało na powierzchnię.
Odżywia się „regulaminowo”, czyli pięć razy dziennie, ale tak, „aby nie męczyć psychiki” Oznacza to, że owszem, są pewne kryteria ogólne, którym należy się podporządkować, ale jednocześnie obowiązuje maksyma głosząca, że jedzenie musi smakować. Żeby było jeszcze ciekawiej dodam, że Mateusz ma zwyczaj robienia sobie raz w tygodniu 24-godzinnych głodówek. Twierdzi, że doskonale się czuje po takiej kuracji, bo jelita wypoczywają, a przecież to one pełnią rolę wiodącą w utrzymywaniu homeostazy
Jako instruktor kulturystyki przekonuje tych wszystkich, którzy dopiero nieśmiało starają się wygenerować więcej energii, ale jeszcze nie wszystko im wychodzi, że kto trenuje, ten potrafi podjąć każde wyzwanie, ma jasny umysł i potrafi robić dwa razy szybciej to, co w innym wypadku nigdy by się w takim tempie nie udało.

Nawet jemu samemu poprawia się motywacja do ćwiczeń, gdy podpatruje 60-latka – doktora Krzysztofa, który trenuje od niedawna, ale już deklaruje, że pod sztangą przeżywa drugą młodość -właśnie za sprawą ćwiczeń siłowych.

Drugim takim zapaleńcem jest człowiek, który jeździ na wózku. Niepełnosprawność nie jest dla niego wytłumaczeniem, że może nic nie robić, wprost przeciwnie – zawsze trzeba coś robić ze sobą – wtedy człowiek panuje nad własnym życiem.
Co ciekawe, w jego siłowni ćwiczy też kilku księży. Widać zatem, że życie duchowe to jedno, ale ciało również „domaga się” swoich praw bycia lepszym, bardziej wartościowym.

– Ważne jest jeszcze i to – zapewnia Mateusz – że jeśli ćwiczy się dla siebie, to nigdy nie sprawi się sobie zawodu, a co za tym idzie, spokojniej i z większym luzem pokonywać

będzie trudności życiowe.

Facebook Comments
 • Białko olimp

  Dobra odżywka białkowa to podstawa dla osób ćwiczących na siłowni. Białko Olimp jest jedny…
 • Trening z Stephanie Davis cz.1

  26-letnia modelka fitness, która swoim atrakcyjnym wytrenowanych ciałem inspiruje i motywu…
 • Trening z Stephanie Davis cz.2

  PLANK (WERSJA KLASYCZNA) 3 SERIE PO 1 MINUCIE – Przyjmujemy pozycję jak do pompek, &…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
 • Producent butelek HDPE

  Na szczęście coraz więcej producentów butelek HDPE wykorzystuje w swoich produktach plasti…
 • Wybór lamp ogrodowych

  Lampy ogrodowe Oświetlenie ogrodu do bardzo istotny element całej przydomowej przestrzeni.…
 • Co daje powłoka hydrofobowa?

  Powłoka hydrofobowa to nowoczesne rozwiązanie, jakie zastosujemy w domu. Ma ona za zadanie…
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak kupić tanie świece ozdobne?

Fakty są takie, że obecnie coraz więcej osób decyduje się na świece ozdobne. Chcesz kupić …