Dezynsekcja to proces tępienia owadów, zwłaszcza pasożytniczych, które nie tylko mogą być dokuczliwe, ale również powodować szkody gospodarcze czy problemy zdrowotne. Karaluchy, pluskwy, prusaki, muchy, komary, pchły, wszy, osy czy szerszenie mogą przenosić choroby, wywoływać uczulenia, prowadzące do chorób alergologicznych, a nawet, jak w przypadku ukąszenia os czy trzmieli prowadzić do śmierci.

Dezynsekcję można przeprowadzać różnymi metodami, znane i skuteczne to zamgławianie, żelowanie czy opryskiwanie. Na pewno pomieszczenia przed wykonaniem dezynfekcji należy przygotować i zabezpieczyć na przykład żywność. Jest wiele firm działających na rynku, warto jednak wybrać takie, które wyróżniają się profesjonalizmem i doświadczeniem, jak chociażby http://www.dezynsekcja-pro.pl/.

Dezynsekcja – metoda żelowa

Metoda żelowa jest bardzo wygodna w zastosowaniu, bardzo bezpieczna, nie wymaga usuwania z pomieszczeń dorosłych, dzieci czy zwierząt . Żel to inaczej trutka pokarmowa, której skład jest tak dobrany, by był chętnie zjadany przez pasożyty. Działa długo, bo nawet ponad rok, usuwa pasożyty, zabezpiecza i działa profilaktycznie.

Dezynsekcja – metoda opryskowa

Metoda opryskowa polega na wykonaniu pod ciśnieniem oprysku, do którego dostosowane są wysokiej jakości środki owadobójcze, które zawierają w swym składzie pyretroidy. Charakteryzują się wysoką skutecznością w tępieniu owadów, a jednocześnie są nieszkodliwe dla ludzi i zwierząt. Skuteczność w zależności od rodzaju owadów, do około trzech miesięcy.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Informacje prasowe

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak rozliczać księgi rachunkowe? Skorzystaj z usług specjalistów!

Szybko zmieniające się przepisy podatkowe sprawiają, że coraz trudniej we własnym zakresie…