Na rynku nieruchomości, coraz przychylniej patrzy się na mieszkania z poddaszem. Tego typu lokale na Zachodzie już od dawna były niezwykle popularne, u nas trend ten dopiero stawia pierwsze kroki. Powodem tego jest fakt, że od wielu lat istnieje przeświadczenie o wielkich niedogodnościach posiadania takiego mieszkania. Warto więc skonfrontować ze sobą wady i zalety.

Najczęściej wymienianym minusem tego typu mieszkań jest zróżnicowanie temperatur. Polega to głównie na tym, że zimą jest tam niezwykle chłodno, a latem okropnie duszno. Wszystkiemu jednak można zaradzić. W tym wypadku niezwykle ważna będzie dobra izolacja, którą należy sprawdzić przy zakupie mieszkania. W letnie upały bardzo przydatnym elementem wyposażenia jest również klimatyzacja. Jest to jednak dosyć kosztowne. Najlepszym okresem na zakup mieszkania na poddaszu jest zima, ponieważ samemu możemy sprawdzić warunki tam panujące. Z reguły jednak wychodzi na to, że jeśli budynek posiada odpowiednią izolację, to żadna zima nie będzie nam straszna. Inaczej sprawa wygląda przy zakupie nowego mieszkania, kiedy umowę podpisujemy jeszcze zanim zostanie zbudowane. Obecnie jednak brane pod uwagę są wszystkie wytyczne, więc nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz nie mają tego problemu.

Kolejną wadą może być brak windy. Jeśli mieszkanie znajduje się w kamienicy, to próżno jest tam szukać tego elementu wyposażenia budynku. Warto jest wtedy przemyśleć, czy ostatnie piętro nie będzie dla nas wiązało się ze zbyt dużym wysiłkiem.

Ostatnią wadą, o której warto wspomnieć jest trudność z dopasowaniem mebli oraz urządzeń. Ze względu na liczne skosy, czasem ciężko jest wszystko idealnie dopasować.
Do zalet należy jednak zaliczyć niezwykle wyjątkową przestrzeń, którą można kreatywnie zaaranżować. Wtedy liczy się jedynie inwencja twórcza. Kolejną rzeczą jest spora przestrzeń użytkowa. Na poddaszu jest zazwyczaj tyle miejsca, że można wybudować antresolę. Pomoże to zaoszczędzić sporo miejsca, a jednocześnie stworzyć coś wyjątkowego.

Ważnym argumentem za mieszkaniem na poddaszu jest możliwość posiadania niezwykle urokliwego widoku na okolicę. Wszystko jednak zależy od tego, gdzie znajduje się nasze mieszkanie i ile posiada kondygnacji.

Przed decyzją o kupnie mieszkania, warto jest przeanalizować wszystkie plusy i minusy. Poddasze może być naprawdę fajnym rozwiązaniem, ale musi ono spełniać kilka niezbędnych wytycznych, które muszą być spełnione, aby miejsce to nie nie było uciążliwe.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budowa

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Projekt studni głębinowej

Projekt studni głębinowej Studnia głębinowa to po prostu pionowa konstrukcja – ujęci…