Spożywanie białka jest bardzo ważne dla osób, które regularnie ćwiczą na siłowni. Jednak samo słowo nie ma w sobie żadnej sprawczej mocy. Trzeba poznać więcej faktów o tym makroskładniku. Poniżej znajdą się trzy najważniejsze informacje o białku, które powinna znać każda osoba ćwicząca na siłowni.

 

Najważniejsze fakty o białku

1. Ile dziennie go jeść

Dzienne zapotrzebowanie osoby, która nie ćwiczy na siłowni znacznie różni się od osób ćwiczących. Badania, których jest bardzo dużo pokazują, że osoby trenujące powinny przyjmować około 2g białka na 1 kg masy ciała. Zapotrzebowanie to może wydawać się duże i trudne do osiągnięcia, jednak odpowiednio zbilansowana dieta z pewnością pozwoli na takie spożycie makroskładnika.

2. Rodzaje białka

Wyróżnia się dwa główne rodzaje białka:

– roślinne, niestety ale nie posiada ono tylu aminokwasów co białko zwierzęce. Jednak odpowiednio zbilansowana dieta pozwoli na dostarczenie odpowiedniej ilości aminokwasów potrzebnych organizmowi,

– zwierzęce, występuje w nich wiele aminokwasów egzogennych, które są bardzo potrzebne do regeneracji mięśni. Człowiek bardzo dobrze trawi i przyswaja białko pochodzenia zwierzęcego.

 

3. Najlepsze źródła białka

Przede wszystkim będą to produkty pochodzenia zwierzęcego jak mięso czy jajka. Należy jednak wspomnieć również o białku suplementacyjnym, które sprzedawane jest w rozpuszczalnym proszku. Dostarcza ono również szereg aminokwasów i może być dobrym patentem w celu uzupełnienia niedoborów białka w diecie osoby ćwiczącej.

Facebook Comments
 • Białko olimp

  Dobra odżywka białkowa to podstawa dla osób ćwiczących na siłowni. Białko Olimp jest jedny…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
 • suplementy

  DOKARMIANIE STAWÓW

  Tym razem zaprezentuję najdroższe suplementy z wielu znanych, a mianowicie Hyalutidin HC A…
 • Z talią w tle

  Mamy wakacje, a więc okres, w którym od czasu do czasu trzeba wystawić swoje ciało na wido…
 • Jak zostać ratownikiem WOPR?

  Jeżeli bardzo dobrze pływasz i zastanawiasz się jak to wykorzystać, możesz zostać ratownik…
Załaduj więcej Sport

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wyliczyć zwrot podatku i kiedy go otrzymamy?

Rozliczanie rocznego PIT-u składa się z kilku etapów. Zwrot od fiskusa otrzymamy, gdy z na…