Odzież militarna – niegdyś kojarzona tylko z wojskiem, później jako strój do gier plenerowych typu PaintBall, dziś jako desing w mieście, na szlakach turystycznych, obozach sportowych, a nawet szkołach. Skąd tak szerokie grono faworytów?

Atrakcja i niezawodność

Przede wszystkim wywołuje wrażenie wizualne. Stylizowana jest na prawdziwych mundurach wojskowych, niezmiennie atrakcyjnych (przecież za mundurem panny sznurem) i przyciągających wzrok. Ale wygląd to nie ich jedyna zaleta. Odzież militarna jest bardzo wygodna i przy odpowiednim „traktowaniu” ma bardzo wysoki stopień wytrzymałości. Odpowiednie traktowanie w większości ogranicza się do regularnego prania, wyjątkiem są buty taktyczne, które regularnie należy czyścić i pastować.

A skoro mowa o atrakcyjności i o powiedzeniu, że za mundurem panny sznurem, warto tutaj nadmienić, że odzież taktycznąmożna coraz częściej zauważyć wśród kobiet. Zresztą w samym wojsku nawet coraz więcej pań się pojawia. Dlatego z ręką na sercu można stwierdzić, że jest to odzież bardzo uniwersalna i każdy dobrze się w niej będzie prezentował. Modnie i wygodnie.

Nowoczesność i wygoda

Nowoczesne materiały, z których jest szyta są lekkie, trwałe oddychające, często wodoodporne. Równolegle ze zmianami mundurów w spec służbach zmieniają się formy odzieży militarnej, przez co możemy być pewni, że każda nowsza wersja jest bardziej wytrzymała i wygodniejsza, a detale dopracowane z nienaganną precyzją. Za „trendami w mundurówkach” podążają sportowcy wyczynowi czy ludzie pracujący w ekstremalnych warunkach.

Taktyczna moda

Bluzy i koszule taktyczne można zawsze łączyć z każdymi spodniami. W modzie militarnej króluje czerń, biel i khaki, więc jeśli ktoś chciałby nadać większej kolorystki, można dołączyć różnego rodzaju naszywki. Ale odzież militarna, to nie tylko moro. Mamy mnóstwo dodatków do dyspozycji, którymi można podkreślić taktyczną stylizację. Pas taktyczny, nerki, plecaki. W lecie można założyć wojskową czapkę z daszkiem, w chłodniejsze dni arafatkę.

Odzież taktyczna niezmiennie jest używana nie tylko na strzelnicach i obozach, każdy szary człowiek może się w nią zaopatrzyć, nie tylko ze względów mocno wizualnych, ale przede wszystkim przez jej wytrzymałość i trwałość.

___________

Natalia Piecuch

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przyłbice spawalnicze – jak chronią nasz wzrok?

Podczas spawania, niezależnie jakiej metody używamy, powstaje bardzo jasne światło. Następ…