Dom Człowiek Otrzymałeś od pracodawcy skierowanie na badanie medycyny pracy?

Otrzymałeś od pracodawcy skierowanie na badanie medycyny pracy?

3 min odczyt
0
0
137

Otrzymałeś od swojego pracodawcy skierowanie na badanie medycyny pracy i nie wiesz czego możesz się spodziewać? Może Cię to zaskoczyć, ale nie wystarczy zjawić się jedynie o określonej godzinie w odpowiednim gabinecie lekarskim. Często zdarza się, że przed przyjściem tam musisz wykonać szereg badań specjalistycznych np. okulistycznych, kardiologicznych, laryngologicznych itp. Z tego powodu najlepiej zjawić się najpierw w celu uzyskania informacji na temat tego, czy będą wymagane jakieś badania dodatkowe. Jeśli tego nie zrobisz, może się okazać, że po przyjściu po zaświadczenie zostaniesz odesłany do innych lekarzy, gdzie będzie musiał zbadać Cię np. psycholog.

Medycyna pracy Bydgoszcz w dużej mierze opiera swoją opinię na wynikach otrzymanych od innych specjalistów, aby móc wystawić właściwe zaświadczenie o posiadaniu właściwych predyspozycji lub ich braku. Nie oznacza to jednak, że cała praca jest wykonywana przez innych – nic bardziej mylnego! Przede wszystkim lekarz medycyny pracy musi przeprowadzić z Tobą wywiad środowiskowy, który jest niezwykle istotny w kontekście Twojej pracy. Na podstawie tych wszystkich elementów musi on określić czy jesteś zdolny do objęcia danego stanowiska i czy praca tam nie stanowi dla Ciebie istotnego zagrożenia.

Można więc stwierdzić, wizyta u lekarza medycyny pracy wiąże się z  koniecznością przejścia badań wstępnych lub okresowych. Zdarzają się także przypadki, kiedy musimy udać się do lekarza medycyny pracy, kiedy wracamy do pracy po okresie chorobowym, na którym znajdowaliśmy się dłużej niż 30 dni.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej sitab
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Tatuaż do makijażu trwałego

Robiąc tatuaże do makijażu permanentnego, ważne jest, aby zaakceptować to, że są one trwał…