Niektóre objawy, które odczuwamy każdego dnia, zwyczajnie bagatelizujemy.  Tymczasem organizm informuje nas o swoim wyczerpaniu. Oczywiście możemy kontynuować wszelkie czynności mimo tych objawów, ale lepiej nie przeciążać własnego organizmu. Na co więc zwracać uwagę?

Senność

Wydaje się, że jest to najbardziej oczywisty z objawów zmęczenia, ale właśnie z tego powodu jest często lekceważony. Ziewanie najczęściej tłumaczymy małą ilością snu, złej porze spania albo przebudzaniu się. Czasem może jednak to oznaczać „wyczerpanie baterii”, nawet jeżeli dbamy o odpowiednio długi sen.

Brak koncentracji

Czynnik, który najczęściej przypisywany jest roztargnieniu. Tymczasem bardzo często problemy ze skupieniem się na danej czynności nie wynikają z jej charakteru lub braku motywacji, lecz są jednym z podstawowych objawów przepracowania. Jeżeli coraz częściej zdarza Ci się „zawiesić” w pracy, warto pomyśleć nad jakąś formą relaksu, która pomoże Ci się zregenerować.

Szum w głowie

Jest to już poważny objaw i pojawia się w momencie, kiedy od wielu dni przeciążamy swoje ciało. Oznacza on, że zaczynamy działać na granicy możliwości. Jest to element, który daje wyraźny sygnał do odpoczynku. Jeśli jednak to nie będzie nas w stanie powstrzymać, to do szumu dołączy również uciążliwy ból głowy, który zwyczajnie uniemożliw nam pracę.

Problemy z widzeniem

Nie chodzi tu o utratę wzroku lub pewnego rodzaju choroby oczu, lecz o dość uciążliwe zaburzenia utrudniające lub uniemożliwiające kontynuowanie wykonywanej danej czynności. Bardzo często pojawia się po długiej pracy przed komputerem, kiedy przez wiele godzin musimy wpatrywać się w  monitor. Zaczynają nam się pojawiać różnego rodzaju falowanie, błyski oraz inne anomalie uniemożliwiające dalszą pracę.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Historia kinkietu

Czym są kinkiety i dlaczego ich używamy? Kinkiety to oprawa, która jest zwykle używana do …