Na szczęście coraz więcej producentów butelek HDPE wykorzystuje w swoich produktach plastik w 100% pochodzący z recyklingu lub częściowo z recyklingu. W 2019 roku globalny rynek plastikowych butelek i pojemników szacowano na 39,03 miliarda dolarów, a szacuje się, że osiągnie 50,19 miliarda dolarów do 2025 roku, rejestrując CAGR na poziomie 4,2% w latach 2020-2025. Butelki plastikowe są dużo lżejsze, bezpieczniejsze w obsłudze i tańsze w wykonaniu niż inne alternatywy, czyli butelki szklane, stąd ich popularność zarówno wśród głównych producentów, jak i konsumentów.

Rodzaje butelek plastikowych i proces produkcyjny

Przy wyborze plastikowych butelek należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy, w tym oczywiste czynniki, takie jak rozmiar, grubość plastiku, kolor i kształt, ale także bardziej skomplikowane szczegóły, takie jak rodzaj wyściółki wewnętrznej strony korków. Jednak dobrym punktem wyjścia jest rodzaj plastiku, z którego wykonane zostaną butelki. Istnieją cztery główne kompozycje tworzyw sztucznych, które są używane do produkcji plastikowych butelek, do najczęściej w używanych zaliczyć można:

– Politereftalan etylenowy (PET) jest mocnym i lekkim termoutwardzalnym polimerem wytwarzanym z węglowodorów ropopochodnych w reakcji między glikolem etylenowym i kwasem tereftalowym i jest zwykle używany do przechowywania wody pitnej i innych napojów.

– Polietylen (PE) to tworzywo termoplastyczne składające się z pojedynczego monomeru, etylenu, używane do produkcji butelek formowanych rozdmuchowo, takich jak tzw. dzbanki na mleko.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Wybór lamp ogrodowych

    Lampy ogrodowe Oświetlenie ogrodu do bardzo istotny element całej przydomowej przestrzeni.…
  • Co daje powłoka hydrofobowa?

    Powłoka hydrofobowa to nowoczesne rozwiązanie, jakie zastosujemy w domu. Ma ona za zadanie…
  • Skuteczna walka z niewidzialnym

    Trudno dzisiaj uniknąć zagrożeń, zwłaszcza tych najmniejszych i niedostrzegalnych gołym ok…
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak kupić tanie świece ozdobne?

Fakty są takie, że obecnie coraz więcej osób decyduje się na świece ozdobne. Chcesz kupić …