Na szczęście coraz więcej producentów butelek HDPE wykorzystuje w swoich produktach plastik w 100% pochodzący z recyklingu lub częściowo z recyklingu. W 2019 roku globalny rynek plastikowych butelek i pojemników szacowano na 39,03 miliarda dolarów, a szacuje się, że osiągnie 50,19 miliarda dolarów do 2025 roku, rejestrując CAGR na poziomie 4,2% w latach 2020-2025. Butelki plastikowe są dużo lżejsze, bezpieczniejsze w obsłudze i tańsze w wykonaniu niż inne alternatywy, czyli butelki szklane, stąd ich popularność zarówno wśród głównych producentów, jak i konsumentów.

Rodzaje butelek plastikowych i proces produkcyjny

Przy wyborze plastikowych butelek należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy, w tym oczywiste czynniki, takie jak rozmiar, grubość plastiku, kolor i kształt, ale także bardziej skomplikowane szczegóły, takie jak rodzaj wyściółki wewnętrznej strony korków. Jednak dobrym punktem wyjścia jest rodzaj plastiku, z którego wykonane zostaną butelki. Istnieją cztery główne kompozycje tworzyw sztucznych, które są używane do produkcji plastikowych butelek, do najczęściej w używanych zaliczyć można:

– Politereftalan etylenowy (PET) jest mocnym i lekkim termoutwardzalnym polimerem wytwarzanym z węglowodorów ropopochodnych w reakcji między glikolem etylenowym i kwasem tereftalowym i jest zwykle używany do przechowywania wody pitnej i innych napojów.

– Polietylen (PE) to tworzywo termoplastyczne składające się z pojedynczego monomeru, etylenu, używane do produkcji butelek formowanych rozdmuchowo, takich jak tzw. dzbanki na mleko.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Zarządzanie flotą wypożyczonego sprzętu budowlanego: systemy i oprogramowanie ułatwiające proces.

Wstęp: Efektywne zarządzanie flotą wypożyczonego sprzętu budowlanego jest kluczowe dla zap…