Jeśli chodzi o fitness gimnastyczne i sylwetkowe, to nie ma większej różnicy między nimi w przygotowywaniu sylwetki do zawodów, z tym jednak, że fitneski sylwetkowe powinny koncentrować się bardziej na jakości umięśnienia i ogólnym poziomie tkanki tłuszczowej, zaś fitneskom gimnastycznym dochodzi doskonalenie programu dowolnego oraz skoczności i gibkości.

Oczywiście w cyklu przedstartowym ogromna rolę odgrywa prawidłowa dieta i treningi aerobowe. Bez tych elementów nie ma co marzyć o przygotowaniu formy startowej.

Trzy miesiące przed zawodami

Na trzy miesiące przed zawodami należy przestawić psychikę na „tryb startowy”. Co to oznacza? Jedna z gwiazd światowego fitness powiedziała kiedyś – „Podróż prowadząca do startu w zawodach sylwetkowych jest prawdopodobnie najtrudniejszym zadaniem, przed jakim dotychczas stanęliście, ale nagroda czekająca na końcu tej podróży jest po prostu wspaniała. Udowodnienie sobie, że ma się odpowiednie zdolności psychiczne, umysłowe i fizyczne, aby uzyskać formę startową i stanąć na scenie w dniu zawodów daje tak ogromne pokłady wiary we własne siły, że pozwala później na realizację wszystkich marzeń, jakie kiedykolwiek pojawiły się w waszym życiu.”

Każdy, kto kiedyś startował w zawodach sylwetkowych doskonale wie, co się za tym wyznaniem kryje. Przejście na tryb startowy oznacza, że bardzo dyscyplinujemy swoje codzienne życie, podporządkowując je potrzebom stałej poprawy formy. Oczywiste jest, że wiąże się to z dużymi wyrzeczeniami i wymaga od nas żelaznej konsekwencji w działaniu. Każde odstępstwo może nas drogo kosztować i w konsekwencji cofać na drodze do osiągnięcia idealnej formy startowej.

Planowanie cyklu przedstartowego warto zacząć od ułożenia właściwej diety. Każdy większy błąd dietetyczny może zniweczyć nasze przygotowania i sprawić, że cały nasz wielki wysiłek fizyczny pójdzie na marne. Przygotowania do startu w zawodach sylwetkowych wiążą się z tak ekstremalnym poziomem napięcia psychicznego i żelaznej dyscypliny w działaniu, jaki nie występuje w innych dyscyplinach sportu. Aby odnieść sukces w fitness, trzeba swoim przygotowaniom nadać absolutny priorytet w ciągu tych kilkunastu tygodni swojego życia. Innej drogi nie ma!

 

Przygotowania Przedstartowe – Andrzej Michalak cz.2

Facebook Comments
  • Białko olimp

    Dobra odżywka białkowa to podstawa dla osób ćwiczących na siłowni. Białko Olimp jest jedny…
  • Trening z Stephanie Davis cz.1

    26-letnia modelka fitness, która swoim atrakcyjnym wytrenowanych ciałem inspiruje i motywu…
  • Trening z Stephanie Davis cz.2

    PLANK (WERSJA KLASYCZNA) 3 SERIE PO 1 MINUCIE – Przyjmujemy pozycję jak do pompek, &…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute wakacje: Gdzie znaleźć najlepsze oferty na ostatnią chwilę?

W dzisiejszych czasach, kiedy życie toczy się w szybkim tempie, a plany często ulegają zmi…