Laszko zawsze żywy

Tomek Laszko już dawno dał się poznać nie tylko jako pasjonat sportów siłowych, ale również jako zawodnik o wyjątkowej sile ekspresji demonstrowanej podczas zawodów, co zjednuje mu sympatię widzów. Gdy tylko okazało się, że przypadło mu pierwsze miejsce w grupie „klasyków” do 171 cm, o mało nie oszalał z radości. Gdyby złoty medal wręczały mu kobiety, zapewne by je wszystkie wyściskał ze szczęścia, wobec panów zachował jednak regulaminowy dystans.

W tej kategorii od lat startuje inżynier górnictwa Jan Olejko, ale tym razem był to start wyjątkowy ponieważ w dniu startu pan Jan obchodził 65. urodziny. No i dobrze! Panie Janku, sto lat życzymy, a potem wspólnie ustalimy, co robić dalej!

Przemek tym razem trochę do tyłu

Aby wszystko było jasne, dodam, że mistrz Europy z 2011 roku, Przemysław Żokowski zajął „dopiero” II miejsce, bowiem na scenie w kategorii 175 cm pojawił się ktoś lepszy. Tym lepszym został 25-letni Karol Kasprzyk z klubu „Wiking” Starachowice.

Owszem, można przyjąć, że różnice między obydwoma zawodnikami nie były duże, bo sędziowie rozdzielili obydwu zawodników zaledwie trzema punktami, ale wypada dodać, że Karol mógł pochwalić się lepszą rzeźbą oraz nieprzeciętnymi proporcjami.

Nie tak jakby się chciało

Kategorię kulturystyka mężczyzn do 180 cm wygrał Krzysztof Studziński, zawodnik o bardzo dobrych proporcjach, a przy okazji dysponujący rzeźbą bez zarzutu. Hubert Kulczyński, który zajął II miejsce, wcale nie był gorszy, a jeżeli już, to niewiele, bo tylko 2 punkty „poróżniły” obydwu konkurentów.

Niespodzianką powiało za to w kategorii najwyższej, bo wydawało się,że Krzysztof Piekarz – zwycięzca tegorocznych Debiutów Kulturystycznych nadal trzyma w rękach palmę pierwszeństwa, a tu okazało się, że wyszło inaczej.

Bikini fitness
Bikini fitness

Co prawda w tej kategorii dałoby się wyróżnić co najmniej sześciu pretendentów do miejsc medalowych, kibice z ulicy powiedzieliby nawet, że wszyscy tutaj „wyglądają jednakowo”, więc Krzysztofowi nie było lekko dobić do najlepszego miejsca – w porównaniu do niedawnego występu na Debiutach stracił ostrą rzeźbę mięśni.

Pociecha w tym, że Krzysztof ma najlepsze proporcje sylwetki, a taki atut pozwoli mu na mobilizację w przyszłości. Nie bez powodu mówi się, że porażki znacznie bardziej wzmacniają motywację do działania niż zwycięstwa.

Zwyciężył 36-letni Tomasz Winnicki przed 40-latkiem Marcinem Łopuckim, który ma za sobą sukcesy międzynarodowe, między innymi tytuł mistrza Europy.

Krzysztof Piekarz uplasował się na III miejscu z dość dużą stratą punktów zarówno do zwycięzcy, jak i do wicemistrza. Tytuł mistrza open przypadł jednak nie zawodnikowi z kategorii najwyższej, ale Krzysztofowi Studzińskiemu,

Coraz częściej mówi się, że kulturystyka klasyczna to „prawdziwa” kulturystyka, natomiast ta tradycyjna zasługuje przede wszystkim na określenie „ekstremalna”, bo owszem, lubimy oglądać duże gabaryty na scenie, ale jednocześnie w świadomości tkwi przekonanie, że przydatność praktyczna takiej rozwiniętej do granic możliwości sylwetki jest znacznie mniejsza, bo jednak duża masa kłóci się w jakimś stopniu z wydolnością, szybkością i sprawnością. No cóż? Trudno polemizować, ale pokazać od najlepszej strony można.

Facebook Comments
 • Białko olimp

  Dobra odżywka białkowa to podstawa dla osób ćwiczących na siłowni. Białko Olimp jest jedny…
 • Trening z Stephanie Davis cz.1

  26-letnia modelka fitness, która swoim atrakcyjnym wytrenowanych ciałem inspiruje i motywu…
 • Trening z Stephanie Davis cz.2

  PLANK (WERSJA KLASYCZNA) 3 SERIE PO 1 MINUCIE – Przyjmujemy pozycję jak do pompek, &…
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Czy warto korzystać ze skupów samochodowych?

  Sprzedaż samochodu jest stosunkowo skomplikowanym procesem, wymagającym wiedzy i doświadcz…
 • Przeziębienie – dlaczego chorujemy?

  Dużo osób narzeka na ten aspekt. Nie da się ukryć, że przeziębienie, chociaż zazwyczaj nie…
 • Kreatyna

  Kreatyna jest substancją, która w sposób naturalny pozwala na zwiększenie wydajności treni…
Załaduj więcej Redaktor
 • Kreatyna

  Kreatyna jest substancją, która w sposób naturalny pozwala na zwiększenie wydajności treni…
 • Białko olimp

  Dobra odżywka białkowa to podstawa dla osób ćwiczących na siłowni. Białko Olimp jest jedny…
 • Najważniejsze informacje o białku

  Spożywanie białka jest bardzo ważne dla osób, które regularnie ćwiczą na siłowni. Jednak s…
Załaduj więcej Sport

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czy warto korzystać ze skupów samochodowych?

Sprzedaż samochodu jest stosunkowo skomplikowanym procesem, wymagającym wiedzy i doświadcz…