Pod należącą do firmy Komex marką 5.10.15 działa obecnie 178 sklepów z odzieżą dla dzieci w przedziale wiekowym od okresu niemowlęcego do 12 roku życia. W 2011 r. liczba placówek 5.10.15 wzrosła o prawie 20 proc. Zdecydowana większość nowych salonów należy do franczyzobiorców.

W 2012 roku przedstawiciele firmy Komex planują dalszy rozwój we franczyzie – według zmodyfikowanego konceptu. Do tej pory salony 5.10.15 otwierano w miastach liczących 25 tys. mieszkańców. Teraz franczyzobiorcami sieci mogą zostać przedsiębiorcy z miejscowości liczących co najmniej 15 tys. mieszkańców. – Powodem tych zmian są dobre wyniki sprzedaży osiągane w 2011 roku przez sklepy franczyzowe, także te lokowane w mniejszych miastach – mówi Paweł Okpisz, menedżer ds. franczyzy 5.10.15. Jednym z pierwszych partnerów z miejscowości zamieszkałej przez mniej niż 25 tys. osób jest Henryk Wiczkowski, który w lutym otworzył sklep 5.10.15 w Bytowie. Przedsiębiorca zdecydował się na współpracę, aby zmniejszyć koszty prowadzenia działalności, bo wiążąc się ze znaną marką nie musi martwić się o reklamę i regularne dostawy towaru. Komex pozostaje właścicielem towaru i nim zarządza. Dzięki temu partner nie musi płacić za towar i nie ryzykuje, że po zakończonym sezonie zostanie z magazynem zapełnionym odzieżą z poprzedniej kolekcji.

Dodatkowo, firma zmieniła standardy wystroju wnętrz salonów, które będą przypominać pokoje dziecięce. Od marca br. nowy koncept meblowy zostanie wprowadzony we wszystkich powstających placówkach partnerskich.

(Ip, awh)

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Jakie koszty usług hydraulika?

    Chcąc skorzystać z usług hydraulika trzeba być świadomym, że koszty takich usług w ostatni…
  • Samochód terenowy – zadbaj o jego funkcjonalność

    Przygotowanie wyposażenia dla samochodu terenowego wymaga stworzenia takich elementów, któ…
  • Czym myć panele

    Prawidłowo dobrane panele podłogowe, będą służyły na całe lata. Aby cieszyć się ich piękny…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Informacje prasowe

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jakie koszty usług hydraulika?

Chcąc skorzystać z usług hydraulika trzeba być świadomym, że koszty takich usług w ostatni…