Brudne plamy są zmorą niejednej gospodyni domowej. Pobrudzona odzież wygląda nieestetycznie a zbytnia ingerencja w materiał niszczy jej żywotność. Najgorsze plamy powstają z lepkich, trudno spieralnych substancji. Żywica jest jedną z najtrudniej usuwalnych plam z powierzchni ubrań. Należy się z nią obchodzić wyjątkowo delikatnie. Na szczęście istnieje kilka niezawodnych sposobów, które pozwolą skutecznie pozbyć się najgorszych zabrudzeń.

Olejek herbaciany

Do skutecznego usunięcia plam żywicznych można wykorzystać znaną naturalną substancję. Można wziąć dresy dla chłopców i nałożyć na brudne miejsce stężony ekstrakt z olejku herbacianego. Potem wystarczy usunąć żywicę patyczkiem do uszu. Część odzieży można zabezpieczyć za pomocą papierowych ręczników, które osłonią przed działaniem olejku czyste fragmenty ubrania. W ten sposób można w bezpieczny sposób zadbać o wygląd dresów.

Odplamiacz elektroniczny

Jeśli ktoś nie uznaje tradycyjnych sposobów, to może użyć nowoczesnego rozwiązania. Ultrasoniczny odplamiacz wykorzystuje mikrodrgania, aby wywabić brud z tkaniny. W tym celu do odplamiacza dodaje się wodę i hiperalergiczny detergent, który wzmacnia działanie urządzenia. Jest to wyjątkowo skuteczny sposób stosowany nie tylko do usuwania żywicy, ale także do plam po czekoladzie i czerwonym winie.

Zmywacz do paznokci

Dla niektórych osób najkorzystniejszym rozwiązaniem może się okazać użycie zmywacza, który działa jak rozpuszczalnik. Po nasączeniu wacikiem i przyłożeniem do plamy ubranie można wrzucić do pralki. Jeśli jednokrotne użycie tego sposobu będzie nieskutecznie to proces można ponowić.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute wakacje: Gdzie znaleźć najlepsze oferty na ostatnią chwilę?

W dzisiejszych czasach, kiedy życie toczy się w szybkim tempie, a plany często ulegają zmi…