Dziewicze widoki

Fotografuj korzystając z ustawień manualnych, aby móc zarejestrować zimowe krajobrazy o dużej sile oddziaływania

Nawet jeśli nie mieszkasz w pobliżu malowniczego pustkowia, to gdy krajobraz pokryje mróz lub śnieg, wygląda on zupełnie inaczej, więc nawet fotografowanie w okolicy może być bardzo interesujące. Charakter, natężenie i kąt padania światła otoczenia jest tym, co będzie miało największy wpływ na Twoje zdjęcia, a ponieważ słońce w zimie znajduje się na niebie niżej, zazwyczaj można fotografować przez cały dzień, ponieważ sceny są przez cały czas dobrze oświetlone.

Zwracaj uwagę na mocno kontrastowe światło, które tworzy wspaniałe zestawienia ciepłych i chłodnych odcieni, dzięki czemu zarejestrowany obraz daje większe poczucie głębi. Eksperymentuj z różnymi ustawieniami balansu bieli – na przykład zmieniając je na Światło żarowe, można wzmocnić dominację chłodnych tonów obecnych w scenie. Jeśli chodzi o kompozycję, to należy starać się wprowadzać w obręb kadru ciekawe elementy pierwszego planu, takie jak oszroniona gałąź, która posłuży za dodatkowe obramowanie sceny i poprowadzi wzrok oglądającego w głąb krajobrazu.

Poszukiwanie takich obiektów może Ci zająć trochę czasu, dlatego bardzo ważne jest, byś ciepło się ubrał, dzięki czemu będziesz móg żej pozostać na zewnątrz. Zaopatrz się w wi odporną i oddychającą odzież, jak ta, produ kowana przez SealSkinz (www.sealskinz.cor i koniecznie dobierz takie rękawice, które p lą Ci wygodnie obsługiwać aparat.

Bądź przygotowany na mróz

Zdobądź praktyczne doświadczenie w posługiwaniu się aparatem i nie przestawaj fotografować w sezonie zimowym

Zimowe stopki i kolce do statywu

ok. 130 zł

Przykręcane do nóg statywu specjalne stopki z kolcami umożliwiają V zachowanie stabilności na śniegu. Te produkcji Manfrotto są niewielkie, w związku z czym łatwo jest je schować, a ich montaż i demontaż odbywa się bardzo szybko.

Praktyczna kurtka outdoorowa

ok 1700 zł

Kurtka musi mieć kieszenie .Ta produkcji Paramor Halcon jest wodoodporna, ma ciepłe kieszenie w których można schować i ogrzać ręce, oraz rozpinane wywietrzniki na ramionach, poprawiające wentylację przy dużej aktywności fizycznej.

Rękawiczki pozwalające obsługiwać aparat

ok. 220 zł

Te lekkie rękawice Windh topper Etip pozwalają obsługiwać dotykowy ekran i zapewniają dużą swobodę ruchów ręki, ułatwiającą używanie aparatu.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Prawo karne: Bezpieczeństwo i sprawiedliwość dla społeczeństwa

Wprowadzenie Prawo karne jest jednym z fundamentów systemu prawnego, które ma na celu utrz…