Wybór wciągarki nie jest rzeczą prostą. W pierwszej części poruszono dwie kluczowe kwestie. Po pierwsze, zastosowanie wciągarki. Nie da się ukryć, że nie każde auto (w przypadku Klientów Indywidualnych) koniecznie musi być wyposażone w omawiane narzędzie. Po drugie, uciąg. Uciąg wciągarki – niezależnie od jej rodzaju – powinien wynosić 1,5 raza dopuszczalnej całkowitej masy pojazdu. W pierwszej części wyjaśniono również dlaczego nie ma sensu kupować wciągarki o większym uciągu oraz dlaczego zakup urządzenia o mniejszym uciągu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Pora poruszyć kolejne ważne aspekty…

Typ & gwarancja & moc – parametry, które odpowiadają za funkcjonalność urządzenia

wciągarka budowlana
wciągarka budowlana

Po pierwsze, moc silnika elektrycznego. Jeśli chodzi o zastosowanie indywidualne, w zupełności wystarczy nam wyciągarka o mocy do 10 KM. Niezwykle ważna w tym zakresie jest gwarancja producenta. Decydując się na zakup wciągarki warto mieć na uwadze sprzęt nowy, oryginalnie zapakowany. Taki znajdziemy zarówno na portalach aukcyjnych jak i w sklepach branżowych. Standardowa gwarancja na wciągarki wynosi dwa lata. Finalnie, należy wybrać typ wciągarki. Wśród podstawowych modeli tego urządzenia wyróżniamy wciągarkę z oddzielną puszką sterującą oraz wciągarkę zintegrowaną. Nie da się ukryć, iż montaż tej drugiej wciągarki jest znacznie prostszy. Większość pojazdów posiada bowiem specjalne miejsce przeznaczone do montażu wciągarki. Model zintegrowany praktycznie zawsze pasuje, niezależnie od rodzaju auta. Urządzenie z oddzielną puszką sterującą umożliwia montaż sterowania w dowolnym miejscu – niekoniecznie w sąsiedztwie wciągarki.

Jeśli już mówimy o montażu…

Wiele samochodów – zwłaszcza z tej „górnej półki” – posiada fabryczne miejsce na wciągarkę. W takim przypadku montaż urządzenia nie stanowi większego problemu. Wręcz przeciwnie jest prosty i co najważniejsze szybki. Uwaga! Należy podkreślić, iż wciągarkę można montować wyłącznie do solidnych elementów auta, które nawet w przypadku stosunkowo dużych obciążeń, pozostaną nienaruszone tj. nie zostaną wyrwane razem z naszą wciągarką. Przed montażem wciągarki należy zapoznać się z instrukcją dołączoną do urządzenia. Wskazówki producenta pozwolą nam szybko i sprawnie zamontować dany produkt. Niezwykle ważny jest prawidłowy montaż kabli prowadzących do zasilania. Warto dokupić doń dodatkowe plastikowe rurki, celem zabezpieczenia nie tylko kabli, ale również całego sprzętu.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budowa

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Zarządzanie flotą wypożyczonego sprzętu budowlanego: systemy i oprogramowanie ułatwiające proces.

Wstęp: Efektywne zarządzanie flotą wypożyczonego sprzętu budowlanego jest kluczowe dla zap…