Lampy ogrodowe

Oświetlenie ogrodu do bardzo istotny element całej przydomowej przestrzeni. Pełni zarówno funkcję bezpieczeństwa (oświetlając drogę wieczorem lub nocą) jak i dekoracyjną (upiększając aurę wokół domu). Na rynku dostępny jest szeroki wybór lamp ogrodowych, w zależności od gustu, zapotrzebowania czy grubości portfela.

Jakie wybrać lampy ogrodowe?

 • Lampy solarne – są praktycznym, ekologicznym i stosunkowo tanim rozwiązaniem. Działają dzięki naturalnej energii słonecznej, bardzo łatwo się je montuje oraz występują w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Bardzo ładnie prezentują się kule (mogące zmieniać barwy). W pełni naładowany akumulator może działać 8-10 godzin. Mogą być wyposażone w czujnik ruchu, co dodatkowo daje oszczędność zużycia zmagazynowanej energii. Ich ogromnym atutem jest brak konieczności łączenia przewodów elektrycznych.
 • Lampy LED – są bezpieczne i pobierają o wiele mniej prądu niż tradycyjne żarówki. Istnieją płaskie modele wbudowane w chodnik lub lampy wiszące. Wystarczy tylko mieć możliwość przeprowadzenia zasilania w ogrodzie.
 • Lampy owadobójcze – ich zadaniem jest wabienie komarów, muszek i innych owadów za pomocą świetlówki UV-A. Bardzo skutecznie przyciągają owady, a dawka ultrafioletu, którą zawierają, jest bezpieczna dla człowieka.
 • Lampy stojące – prezentują się bardzo okazale i mają postać niewysokich słupków lub stylowych latarenek, nadających klimatu.
 • Lampy wiszące – stosuje się je zazwyczaj przy wejściu (najlepiej z czujnikiem zapalania) lub na tarasach czy werandach.
 • Kinkiety ogrodowe – montuje się je na ścianach budynku, wieczorem dają niepowtarzalny nastrój i zaleca się stosowanie w nich żarówek o cieplej barwie zbliżonej do światła dziennego.
 • Latarnie ogrodowe – najbardziej klimatyczne rozwiązanie, dające rozproszone światło. Sprawdzają się w miejscach wymagających większego doświetlenia.

Tak więc rynek oferuje bardzo wiele rozwiązań aranżacyjnych w zależności od indywidualnych preferencji. Aby przy zakupie zbytnio nie nadwyrężyć budżetu domowego, warto skorzystać z rozmaitych wyprzedaży. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać przykładową frazę „Lampy ogrodowe wyprzedaż” i udać się w odpowiednie miejsce.

 

 

 

 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
 • Producent butelek HDPE

  Na szczęście coraz więcej producentów butelek HDPE wykorzystuje w swoich produktach plasti…
 • Co daje powłoka hydrofobowa?

  Powłoka hydrofobowa to nowoczesne rozwiązanie, jakie zastosujemy w domu. Ma ona za zadanie…
 • Skuteczna walka z niewidzialnym

  Trudno dzisiaj uniknąć zagrożeń, zwłaszcza tych najmniejszych i niedostrzegalnych gołym ok…
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak kupić tanie świece ozdobne?

Fakty są takie, że obecnie coraz więcej osób decyduje się na świece ozdobne. Chcesz kupić …