Lampy ogrodowe

Oświetlenie ogrodu do bardzo istotny element całej przydomowej przestrzeni. Pełni zarówno funkcję bezpieczeństwa (oświetlając drogę wieczorem lub nocą) jak i dekoracyjną (upiększając aurę wokół domu). Na rynku dostępny jest szeroki wybór lamp ogrodowych, w zależności od gustu, zapotrzebowania czy grubości portfela.

Jakie wybrać lampy ogrodowe?

  • Lampy solarne – są praktycznym, ekologicznym i stosunkowo tanim rozwiązaniem. Działają dzięki naturalnej energii słonecznej, bardzo łatwo się je montuje oraz występują w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Bardzo ładnie prezentują się kule (mogące zmieniać barwy). W pełni naładowany akumulator może działać 8-10 godzin. Mogą być wyposażone w czujnik ruchu, co dodatkowo daje oszczędność zużycia zmagazynowanej energii. Ich ogromnym atutem jest brak konieczności łączenia przewodów elektrycznych.
  • Lampy LED – są bezpieczne i pobierają o wiele mniej prądu niż tradycyjne żarówki. Istnieją płaskie modele wbudowane w chodnik lub lampy wiszące. Wystarczy tylko mieć możliwość przeprowadzenia zasilania w ogrodzie.
  • Lampy owadobójcze – ich zadaniem jest wabienie komarów, muszek i innych owadów za pomocą świetlówki UV-A. Bardzo skutecznie przyciągają owady, a dawka ultrafioletu, którą zawierają, jest bezpieczna dla człowieka.
  • Lampy stojące – prezentują się bardzo okazale i mają postać niewysokich słupków lub stylowych latarenek, nadających klimatu.
  • Lampy wiszące – stosuje się je zazwyczaj przy wejściu (najlepiej z czujnikiem zapalania) lub na tarasach czy werandach.
  • Kinkiety ogrodowe – montuje się je na ścianach budynku, wieczorem dają niepowtarzalny nastrój i zaleca się stosowanie w nich żarówek o cieplej barwie zbliżonej do światła dziennego.
  • Latarnie ogrodowe – najbardziej klimatyczne rozwiązanie, dające rozproszone światło. Sprawdzają się w miejscach wymagających większego doświetlenia.

Tak więc rynek oferuje bardzo wiele rozwiązań aranżacyjnych w zależności od indywidualnych preferencji. Aby przy zakupie zbytnio nie nadwyrężyć budżetu domowego, warto skorzystać z rozmaitych wyprzedaży. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać przykładową frazę „Lampy ogrodowe wyprzedaż” i udać się w odpowiednie miejsce.

 

 

 

 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Historia kinkietu

Czym są kinkiety i dlaczego ich używamy? Kinkiety to oprawa, która jest zwykle używana do …