Jeśli chodzi o Zestawy kołowe do wózków – głównie transportowych oraz paletowych – prym wiodą modele do zastosowań uniwersalnych. Chociaż na rynku znajdziemy wiele różnego rodzaju produktów, przy zakupie kół przemysłowych warto korzystać z szerokiej sieci firm specjalistycznych – zarówno w Internecie jak i stacjonarnie. Rozwiązania znanych, cenionych w branży producentów minimalizują ryzyko wystąpienia niebezpieczeństw związanych z obsługą wózków, są znacznie wygodniejsze, a co najważniejsze – znacznie trwalsze. Zestawy kołowe dostępne są w różnych wariantach. Decydując się na zakup któregoś z nich, musimy dokładnie przeanalizować kartę produktu. Parametry użytkowe pozwolą nam dobrać przedmiot dostosowany bezpośrednio do urządzenia. Które parametry techniczne są szczególnie ważne? Kupując zestawu kołowe musimy wziąć pod uwagę średnicę koła (podawana w milimetrach oscyluje w granicach od 100 nawet do 2003), szerokość oponki (podawana w milimetrach waha się od 30 nawet do 40), wymiary płytki, rozstaw otworów pod śruby (niezwykle ważne celem dopasowania zestawów do danego urządzenia), a także wymiary otworów pod śruby (również w milimetrach), średnicę osi, szerokość piasty, wysokość zestawy i najważniejsze – nośność (w kilogramach). Zestawy kołowe posiadają zróżnicowaną nośność – w zależności od przeznaczenia. Oczywiście, ważnym parametrem jest również „skrętność” kół – wyróżniamy zestawy kołowe stałe, zestawy kołowe skrętne oraz zestawy kołowe skrętne z dodatkowym hamulcem.

zestawy kołowe
zestawy kołowe

Parametry techniczne zestawów kołowych to nie jedyna kwestia, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie. Równie ważny jest opis produktu. Wyłącznie wysokojakościowe zestawy – stworzone w oparciu o starannie wyselekcjonowane materiały jak stal ocynkowana, łożyska rolkowe, podwójny wieniec kulkowy, blacha stalowa etc. – zapewnią nam bezawaryjną pracę na długi czas. Zestawy kołowe powinny charakteryzować się niewielkimi oporami toczenia, wysoką nośnością, a także dużą odpornością na temperaturę w zakresie od -30 stopni Celsjusza do +60 stopni Celsjusza. Ważne, by powierzchnia jezdna nie niszczyła podług.

Dobrze dobrane zestawy kołowe sprzyjają szybkiemu transportowi materiałów produkcyjnych z punktu A do punktu B. Nawet przy wzmożonej eksploatacji są w pełni bezpieczne dla osoby transportującej, a także dla samego podłoża. Łatwe w wymianie zestawy kołowe sprawdzą się na każdym magazynie czy hali produkcyjnej.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budowa

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak rozliczać księgi rachunkowe? Skorzystaj z usług specjalistów!

Szybko zmieniające się przepisy podatkowe sprawiają, że coraz trudniej we własnym zakresie…