Po zamontowaniu okien należy zdjąć wszelkie naklejki z szyb – wyschnięty klej utrudni ich oczyszczenie. Trzeba też (jeśli nie zrobiono tego w czasie montażu) usunąć folię ochronną z profili PVC. Jeśli klej z takiej taśmy ulegnie wulkanizacji, bardzo trudno będzie (czasami wręcz jest to niemożliwe) usunąć ewentualne przebarwienia z profili okiennych. Niektórzy producenci pozwalają trzymać folię ochronną na profilach nie dłużej niż miesiąc i to pod warunkiem, że profile nie będą narażone na nadmierne nasłonecznienie.

Na czas prowadzenia w domu prac wykończeniowych (na przykład malowania) stolarkę należy dokładnie osłonić folią i odpowiednią taśmą ochronną (na przykład taśmą malarską, z klejem niewchodzącym w reakcję z farbą).

Pierwszą konserwację okien powinno się przeprowadzić po 6-8 tygodniach od montażu. Nie wolno stosować do tego rozpuszczalników, środków typu aceton lub nitro, preparatów alkalicznych i gruboziarnistych past czyszczących. Mogą on bowiem spowodować zmatowienie profili z PVC lub powłok malarskich ram z drewna.

Okna dachowe

Okna połaciowe można wstawić w dowolnym momencie budowy – zarówno podczas krycia dachu, jak i wtedy gdy jest on już gotowy. Jednak w trakcie osadzania okien wciąż popełnia się błędy, które nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka. Często dają one o sobie znać dopiero po pewnym czasie. Takie okna mogą przeciekać (mokra plama na obudowie z płyt) lub wnętrze poddasza nadmiernie się wychładza (przy oknie jest najchłodniej). Dlatego do montażu warto wykorzystać zestawy izolacyjne

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budowa

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kompletny przewodnik po tworzeniu inteligentnego domu z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi i automatyzacyjnymi

Co to jest inteligentny dom i jakie są korzyści? Inteligentny dom Szczecin to system autom…